Yerleşkemiz

Yerleşkemiz

MEV Koleji öğrencileri, başarılarına katkı sağlayan ayrıcalıklı bir yerleşkeye sahiptir.

Yeşil ve mavinin buluştuğu Güzelbahçe İlçesinde şehrin karmaşasından uzak, güvenli bir ortamda 28.341 m² alan üzerine inşa edilen okulumuz, 18.847 m²’lik kapalı ve 20.000 m²’yi aşkın yeşil alanıyla öğrencilerimize ve velilerimize hizmet vermektedir.

Yerleşkemizde öğrencilerimizin birden çok spor dalıyla ilgilenmesine olanak sağlayan açık ve kapalı spor alanları, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve 650 Kişi oturma kapasiteli Kapalı Spor Salonu bulunmaktadır.  Öğrencilerimiz Çim saha, tenis kortları, voleybol, hentbol ve basketbol sahaları, halk oyunları, jimnastik ve fitness salonları gibi hizmetlerden istedikleri ölçüde yararlanabilmektedir.

Yerleşkemizin ayrıca biri 370 diğeri 150 kişi kapasiteli iki konferans salonu, akıllı tahta, akıllı masa, tablet ve 3D gibi 21. Yüzyılın eğitim teknolojileriyle desteklenen ferah sınıfları, İnovasyon ve Teknoloji Laboratuvarı, tam donanımlı fizik, kimya, biyoloji, fen bilgisi ve bilgisayar laboratuvarları, görsel sanatlar, seramik ve müzik atölyeleri, Türkçe ve yabancı dillerde 10 bini aşkın eseri bünyesinde barındıran kapsamlı iki kütüphanesi de bulunmaktadır.