6 Eylül 2021
Haberler
Zil Sesimiz Eksik Olmasın!

Zil Sesimiz Eksik Olmasın!

Uzun bir ayrılığın ardından öğrencilerimize kavuşmanın mutluluğunu yaşadığımız yeni eğitim öğretim yılının ilk zilini, “Zil sesimiz eksik olmasın.” dileğiyle çaldık.

Pandemi koşulları nedeniyle sınırlı sayıda öğrenci katılımıyla ilk törenimizi 9.20’de ortaokul ve lise öğrencilerimizle gerçekleştirdik. Törenin sunumunu Türkçe Öğretmenimiz Serkan Karabulut yaptı.  Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, İlkokul Ortaokul Müdürü ve Koordinatör Müdür Murat Zorluer, öğrencilerle birlikte Atatürk büstüne saygı çelengi sundular. İlk ders konuşmasını 2008 yılında Anadolu Lisemizden mezun ettiğimiz İlkokul İngilizce Öğretmenimiz Sidre Kaptan yaptı. “Şu ana yaşamakta olduğunuz heyecanı, yıllar önce ben de bir öğrenci olarak deneyimledim. Okul bahçesine baktığımda sizlerin arasında kendimi görüyorum. Öğrenci olarak yıllar önce yaşadığım heyecanı şimdi bir öğretmen olarak yaşamının gururu içindeyim. Atatürk ilki ve devrimlerine sahip çıkan, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş, uygar bireyler yetiştirmeyi bir borç ve görev bilen tüm MEV Koleji öğretmenleri adına yeni eğitim öğretim yılının başarılarla geçmesini diliyorum.” dedi.

İkinci törenimiz ise 1. sınıflarımızın katılımıyla ilkokul bahçemizde gerçekleşti. Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel’in sunumuyla gerçekleşen törende Okul Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer, öğrencilerini karşılamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek “Sevgiyi, aklı ve bilimi temel alan eğitim anlayışımız ile 30 yılı deviren bir eğitim kurumu olarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlamanın sorumluluğu ve heyecanı ile yeni bir eğitim öğretim yılını karşılıyoruz. Öğrencilerimizi, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyen, bize emanet edilen cumhuriyeti korumayı ve yüceltmeyi birinci görev bilen bireyler olarak yetiştireceğiz ve onların başarılarıyla gurur duyacağız. Bu yolda okulumuza çok büyük desteği olan Millî Eğitim Vakfımızın çok değerli yöneticilerine teşekkürlerimi sunuyor. Hayatta olmayan yöneticilerimizi ve bağışçılarımızı rahmetle anıyorum. Siz değerli velilerimize de en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bizlere güvenip emanet ettiğiniz için tüm çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Yüz yüze devam edecek, sağlıklı ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum.” dedi.

 Etiketler