28 Ekim 2023
Haberler
Yüzüncü Yıla Yakışan Coşku Bahçemizde, Ata Sevgimiz Kalbimizde

Yüzüncü Yıla Yakışan Coşku Bahçemizde, Ata Sevgimiz Kalbimizde

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz 27 Ekim 2023 tarihinde okul bahçemizde gerçekleştirdiğimiz coşkulu bir  törenle Cumhuriyet’imizin 100. yılı şeref yılını kutladı. Bu anlamlı ve güzel güne ulaşmanın coşkusu ilkokuldan liseye kadar tören programında görev alan tüm öğrencilerimizin sesine, yüzüne yansıdı.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Münire Toygarlar’ın sunumunu üstlendiği törenimiz, okul müdürlerimizin Atatürk büstüne saygı çelengi sunmalarıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını F10-A sınıfı öğrencimiz Duru Kuş, kendisine okul birinciliği ilçe üçüncülüğü getiren “Cumhuriyet 100 Yaşında” adlı eserini okuyarak yaptı. Ardından ortaokul öğrencilerimiz arasında açılan şiir yarışmasında okul birincisi  ve ilçe üçüncüsü olan 8-C sınıfı öğrencimiz Müge Savran “Sonsuzluğa Cumhuriyet” adlı şiirini seslendirdi. Cumhuriyet temalı şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimiz başarı belgelerini ve hediye çeklerini okul müdürlerinin elinden aldılar.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizden oluşan koromuz okul merdivenlerinde yerini aldı. Söyledikleri birbirinden güzel marşlarla Cumhuriyet coşkusunu iliklerimize kadar hissettirdiler.  Müzik Zümremiz tarafından 100. yıla özel olarak bestelenen “Yüzyılda Parla” adlı marşa tören alanını dolduran öğrenci ve velilerimiz de eşlik etti.

“Cumhuriyetimizin Değerleri” adlı müzikli dramada ise ülkemizin bilim ve sanat hayatında önemli yeri olan isimler Muhsin Ertuğrul, Adnan Saygun, Afet İnan, Cahit Arf, Jale İnan, Mina Urgan, Gazi Yaşargil, Oktay Sinanoğlu, Fazıl Say, Canan Dağdeviren ortaokul öğrencilerimizin sesinde can buldu.

Lise öğrencilerimizin görev aldığı muhteşem vals ve zeybek gösterisi de Ata’mıza saygı selamı niteliğindeydi. Okul Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer de öğrencilerimizin zeybek gösterisinde yer alarak gençlerimize güç kattı.  8. sınıf ve lise öğrencilerimizin bayrak dansı ile  son bulan muhteşem programla Cumhuriyet değerleri ile yetişen MEV Koleji öğrencileri bugünün gençleri yarının yetişkinleri olarak bu değerli mirası sonsuza kadar koruyup yücelteceklerini kanıtladılar.Etiketler