Yüzme Grup Müsabakalarından Derecelerle  Döndüler

Yüzme Grup Müsabakalarından Derecelerle Döndüler

Adana’da düzenlenen Küçükler Yüzme Grup Müsabakalarında yarışan ortaokul öğrencilerimiz dereceler elde ettiler. 27-29 Nisan tarihlerinde gerçekleşen müsabakalarda öğrencilerimizden Ada Karanfil 100 m sırtüstü ve 50 m serbest branşında üçüncü, Mehmet Bilgiç ise 50 m sırtüstü branşında üçüncü oldu.

4-6 Mayıs 2018 tarihinde Sakarya’da düzenlenen Yıldızlar Yüzme Grup Müsabakalarında öğrencimiz  Ilgın Çil serbest branşta 400 m de ikinci, 50 m ve 200 m de  üçüncü, 100 m de dördüncü oldu.

Doğa Gökçen, Ilgın Çil, Nehir Sümer ve Doğa Çalışkan’dan oluşan  serbest bayrak takımımız 4×200 m de dördüncü oldu.

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızları Yüzme Müsabakalarında il karmasına seçilerek İzmir’i temsil eden öğrencilerimiz Doğa Gökçen, Ilgın Çil, Doğa Çalışkan, Akya Dila Bilgin ve Ulaş Deniz’in yer aldığı İzmir il karması takımımız Türkiye dördüncüsü oldu.

Doğa Gökçen 100 m kelebek sitilde Türkiye dördüncüsü, Ilgın Çil 100-200 m serbest ve 200 m karışık sitilde Türkiye üçüncüsü oldu.

11-12 Yaş Türkiye Yüzme Şampiyonasında öğrencimiz Cem Aktar 50 m kurbağalama sitilinde A2 barajını geçerek gümüş madalya kazandı. Öğrencimiz Mehmet Bilgiç de 50 m kelebekte önemli bir başarıya imza atarak altın madalya kazandı.

 Etiketler