21 Eylül 2020
Haberler
Yüz Yüze Eğitimde İlk Gün Heyecan Doruktaydı

Yüz Yüze Eğitimde İlk Gün Heyecan Doruktaydı

Sadece velilerimiz ve öğrencilerimiz değil, 21 Eylül sabahı bizler de heyecanlı bir güne uyandık. Yüz yüze eğitimin ilk gününde okula girdikleri ilk andan itibaren okul bahçesini tadını çıkarmaya çalışan 1-C sınıfı öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.  Pandemi koşullarına uygun olarak hazırlanan tören alanında sunumunu Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel’in üstlendiği mini tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı.

Yaptığı açış konuşmasında Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer, öğrencilerin bulunmadığı bir okulda çalışmanın tüm öğretmenler için ne kadar zor olduğunu dile getirdi. “Sizleri okulumuzda görmek, seslerinizi duymak bizim için mutlulukların en büyüğü. Tıpkı sizler gibi bizler de bugünü heyecanla bekledik. Okulumuzun birbirinden güzel ve farklı renklerdeki çiçeklerisiniz sizler.  Bu okulda Ata’mızın öngördüğü ve hayalini kurduğu geleceği inşa edecek bireyler olarak yetiştirecek ve bulunduğunuz her ortama ışık saçacaksınız.” dedi.

Velilerimize de seslenen Zorluer, “Okulumuz iç ve dış mekanlarında, ortak kullanım alanlarında  çocuklarımızın sağlığı için bu dönemin gerekli kıldığı tüm tedbirleri aldık. En değerli varlıklarınız çocuklarınızı MEV Kolejine güvenerek emanet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Öğrencilerimiz, sosyal mesafe gözetilerek steril paspastan geçtiler. Ateşleri okul hemşiremiz tarafından ölçülen miniklerimiz, ellerini dezenfekte ederek maskelerini taktılar ve sınıflarının yolunu tuttular. Sevgiyle kucaklandıkları okullarında ilk güne özel hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.Etiketler