1 Temmuz 2019
Haberler
Yıl Sonu Eğitim Seminerleri Tamamlandı

Yıl Sonu Eğitim Seminerleri Tamamlandı

26-27-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşen yıl sonu hizmet içi eğitim seminerlerinde Rehberlik Öğretmenimiz Cansu Baran, Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Öğretmenimiz Anıl Akkuş ile Müzik Öğretmenimiz Seher Öztürk öğretmenlerimizle bir araya geldi. 26 Haziran’da gerçekleşen “Başarının Rotası Yeniden Belirleniyor” konulu seminerde Cansu Baran, içinde yaşadığımız kültürün “başarı” yı takıntılı bir biçimde önemsediğini belirterek “Peki gerçek başarı nedir? Nasıl ortaya çıkar başarılı olmak için ihtiyacımız olanlar nelerdir?” sorularına yanıt arandı.

“Gençlere yol gösterici olduğumuza göre kendi tanımlamalarımızı da gözden geçirmemiz gerekir. Başarının bir çok bileşeni var. Bu bileşenleri kendi içimizdeki uyumlu parçalara bakarak tanımlayabiliriz. Kimliğimiz ve kendimizi tanımak, bizi yaşamda ayakta tutan değerlerimizi tanımak, motivasyon kaynağımızı fark etmek, harekete geçerken hedefleri belirlemek ve yola çıktığımızda bizi nelerin engelleyebileceğini görmek başarıyı fark ederken ilk bakmamız gerekenlerdir. Hatalarla barışmak ve yanlış yapmaktan korkmamak neyi ne kadar iyi yaptığımızı düşünmek kadar önemlidir. Eğer başarı kriterimizi harekete geçmek olarak belirlersek hata yapmaktan korkmadan kendimizi ileri iter yol alırız.” dedi.

27 Haziran’da Görsel Sanatlar Öğretmeni Anıl Akkuş’un verdiği seminerin konusu “Sınıfta Değil, Her Yerde Sanat” idi. Sanatın hayatın içinde olduğu ve öğrencilerin her performans alanında sanata mutlaka yer verilmesi gerektiğini ve bunu nasıl yapılabileceği konusunda ipuçları verdi.

28 Haziran Cuma günü Müzik Öğretmeni Seher Öztürk’ün seminerinin adı “Ritim Terapi” idi. Yoğun tempoda çalışan öğretmenlerimizin yılın yorgunluğunu ve stresini atmalarını sağlamak, müziğin büyüsüyle eğlenmek, eğlendirirken de takım çalışması ve koordinasyon becerilerini güçlendirip motivasyonlarını arttırmak için tasarladığı seminerde Öztürk, aynı kurumda çalışan farklı zümre öğretmenlerimizi ortak dil olan müziğin ritminde bir araya getirdi.Etiketler