9 Eylül 2021
Haberler
Yetenekler Sosyal Ekinlik Çalışmalarıyla Parlayacak

Yetenekler Sosyal Ekinlik Çalışmalarıyla Parlayacak

Anadolu Lisesi 9 ve 10. sınıf öğrencilerimizin yeteneklerine ve ilgilerine uygun sosyal etkinlikleri seçebilmeleri amacıyla Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Gürsel Demir tarafından sosyal etkinlik tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 8 Eylül 2021 tarihinde gerçekleşen toplantıda öğretmenlerimiz, yıl içinde yapacakları çalışmalar ile sosyal sorumluluk projeleri hakkında tek tek söz alarak öğrencilerimize bilgi verdiler. Geçtiğimiz yıllarda bu kapsamında yapılan faaliyetlerden örnekler paylaştılar.
WSC ve MUN sosyal etkinliğinin tanıtımında İngilizce Öğretmenimiz Burcu Altıntas’tan sonra söz alan 2020 yılı Fen Lisesi mezunumuz ve Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi Yarkın Menderes, ortaokuldan beri MUN ve WSC etkinliklerinde öğretmenleri rehberliğinde gerçekleştirdiği çalışmaların, İngilizce becerisini üst düzeye taşıdığından ve toplumsal sorunlarla ilgili duyarlılığını geliştirdiğinden söz etti.
Bu yıl Erasmus sınavında birinci olarak Almanya’da Braunschweig Teknik Üniversitesinden aldığı yüzde yüz burs olanağının da bu çalışmaları sırasında edindiği bilgi, beceri ile farklı kültürlerden edindiği arkadaşlıkların önemli bir payı bulunduğunun altını çizen mezunumuz, sosyal etkinlik çalışmalarının öğrencilerimizin geleceğini nasıl kurguladığının örneği oldu. Bu etkinliklerde görev alan öğrencilerimiz Demir Mcalister Yazıcı ve Kuzey Erdoğan da deneyimlerini paylaştı.
Bu yıl öğrencilerimiz, Voleybol, Dans, Futbol, Basketbol, Fonksiyonel Antrenman, Aikido, MUN, Conversation Club, Tiyatro, Kodlama ve Grafik Tasarım, Satranç, Orkestra ve Müzik ile Görsel Sanatlar sosyal etkinliklerinde çalışmalarını sürdürecekler.
Öğrencilerimiz, seçmek istedikleri etkinlikleri belirttikleri dilekçeleri müdür yardımcısına teslim edecekler. Sosyal etkinlik çalışmalarımız her hafta çarşamba günleri 7 ve 8. ders saatinde gerçekleşecek.


Etiketler