18 Eylül 2017
Haberler
Yazdan Kalma Bir Günde “Okula Merhaba” Dedik

Yazdan Kalma Bir Günde “Okula Merhaba” Dedik

Öğrencilerimiz yeni eğitim öğretim yılına törenlerle başladı. İlk tören, Anadolu ve fen lisesi ile ortaokul öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla 09.10’te lise tören alanında, ikici tören ise ilkokul öğrenci, öğretmen ve velilerimizin yoğun katılımıyla saat 10.00’da ilkokul tören alanında düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, İlkokul Ortaokul Müdürü ve Koordinatör Müdür Murat Zorluer, öğrencilerle birlikte Atatürk büstüne saygı çelengi sundular.

MEV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Remzi Sezgin ile  MEV Denetim Kurulu Başkanı  Aydın Özyar da yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde okulumuzda bulunarak öğrenci, öğretmen ve velilerimizin heyecanını paylaştılar.

Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer yaptığı konuşmasında “Ülkelerin kaderi eğitimle çizilir!” gerçeğini unutmayan MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okullarının, Vakıf Okulu olma bilinci ve sorumluluğunda Türk Milli Eğitimine 26 yıldır hizmet ettiğini hatırlattı.

“Gücünü siz değerli velilerimiz, bağışçılarımız ve Milli Eğitim Vakfından alan okullarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Baş Öğretmenimiz Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında, Anayasada ifadesini bulan Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, Türk Milletinin, milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş öğrenciler yetiştirmek için canla başla çalışmaktadır. Bu yoldan şartlar ne olursa olsun asla vazgeçmeyecektir. Bu yıl okullarımızda fiziki olarak birçok yenilikler yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Atatürk Büstümüzü yeniledik. Sınıflarımızı, laboratuvarlarımızı en son teknolojik donanımlarla donattık. Oyun ve bahçe alanlarımızı yeniledik. Kütüphanelerimizi modern hale getirdik. Bunun dışında daha birçok yenilikler yaptık. Tüm bunların olmasında bizlere destek veren Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İhsan Özçukurlu’ya ve Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimize çok teşekkür ederim. Siz değerli velilerimize de hayattaki en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bizlere güvenip emanet ettiğiniz için bir kez daha teşekkür eder; 2017-2018 eğitim öğretim yılının sağlıklı, mutlu ve başarılı geçmesini dilerim.” dedi.

İlk törende mezunlar adına yaptığı konuşmada açılış günlerinin heyecanını defalarca yaşamış biri olarak bugün bambaşka bir heyecan  ve gurur duyduğunu belirten  2016-2017 yılı mezunumuz İYTE Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünü kazanan Doğaç İpekgil, “MEV Koleji küçük yaşta büyük duygular ve değerlerle tanıştırdı bizi. Bu sayededir ki kendimize güvenmeyi, güçlüklere göğüs germeyi, ulusumuza, Ata’mıza layık bireyler olabilmek için çalışmanın, yılmadan, yorulmadan ilerlemenin ne kadar gerekli olduğunu öğrendik. Yaptığımız hataların öğretmenlerimiz tarafından değerlendirilme şekli bile öğrenme sürecimizin önemli birer parçasıydı. Burada bulunduğum sürece kendimi sıcacık ve büyük bir ailenin ferdi gibi hissettim ve hâlâ aynı duygular içerisindeyim. Aldığım eğitimin sadece lise sıralarında kalmadığının, üniversite hayatım için de ne kadar sağlam bir altyapı oluşturduğunun farkındayım. MEV Kolejinde okumanın bir ayrıcalık ve onur olduğunu, sizler de benim gibi, mezun olduktan sonra çok daha iyi anlayacak ve bunun gururunu yaşayacaksınız.” dedi.

İlkokul törenimizde ise 2. sınıf öğrencimiz Sesil Özkızılcık “Öğretmenim” adlı  şiiri seslendirdi. İlk ders konuşmasını Sınıf Öğretmenimiz Banu Bülbül yaptı.

Törenlerde Anadolu ve fen lisesi 12. sınıf öğrencilerimiz, 9. sınıfa başlayan öğrencilere; ortaokul 8. sınıf öğrencimiz 5. sınıf öğrencimize, 4. sınıf öğrencimiz 1. sınıf öğrencimize  “hoş geldiniz” çiçeği takdim ettiler. Tören 4-D sınıfının dans gösterisiyle sona erdi.Etiketler