WSC Takımımız Şampiyonlar Turnuvasına Katılacak

MEV Koleji Özel Güzelbahçe Ortaokulu WSC Kulübü öğrencilerimiz, 24-27 Haziran 2015 tarihleri arasında Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde düzenlenen World Scholar’s Cup Dünya Turnuvasında elde ettikleri başarıyla 13-16 Kasım 2015 tarihlerinde Amerika’nın en seçkin üniversitelerinden bir olarak kabul edilen Yale Üniversitesi’nde düzenlenecek Şampiyonlar Turnuvasına katılacak.

Dünya çapında altı kıtada 50’den fazla ülkede uygulanan 12 bin öğrencinin katıldığı şampiyonanın ilk aşaması olan bölgesel turnuvalarda öğrenciler edebiyat, bilim, sanat, tarih ve genel kültür alanlarında İngilizce kullanma becerilerini yarıştırıyor.

Bölgesel turnuvalarda ilk beşe giren Lara Naz Akçakaya, Yağmur Lila Özdemir, Irmak Karadağ, Yarkın Menderes, Sude Karadede, Duru Kefeli, Doğa Akbulut, Can Karaçelebi, Ece Sofia Ramirez, Dilay Uslu, Ceyda Özdeş ve Derin Yiğit’den oluşan MEV Koleji WSC takımı, İngilizce Öğretmenleri Deniz Maro ve Nida Bolak rehberliğinde 40 ülkeden 3 bin öğrencinin katılımıyla Malezya’da düzenlenen Dünya Turnuvasında yüzde beşlik dilime girdi.

Lara Naz Akçakaya, Yağmur Lila Özdemir, Irmak Karadağ Türkiye’yi Yale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek Şampiyonlar Turnuvasında temsil edecek.

Başarılı öğrencilere pastalı kutlama

Okulda düzenlenen kutlama töreninde bir araya gelen başarılı öğrenciler, kendileri için hazırlanan pastayı kestiler. Malezya’dan gönderilen madalyaları ve belgeleri aldılar.

Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, başarılı öğrencilerini tebrik etti. Öğrencilerin ailelerine ve onları turnuvalara hazırlayan İngilizce Öğretmenleri Deniz Maro, Nida Bolak ile İngilizce Zümre Başkanı Özlem Gönen’e teşekkür etti.Etiketler