“World Scholar’s Cup Dünya Turnuvası”ndan Madalyalarla Döndüler

“World Scholar’s Cup Dünya Turnuvası”ndan Madalyalarla Döndüler

Yarışmadan çok öğrenmenin övüldüğü bir festival olarak tanımlanan öğrencilerin hem öğrenip hem de eğlenerek yer aldığı “World Scholar’s Cup” (Dünya Bilginler Kupası)  İzmir Şampiyonası yaklaşık dört yüze yakın öğrencinin katılımıyla  9-10 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşmişti. Öğrencilerimiz başarılı oldukları bölgesel turnuva sonrasında İspanya’da gerçekleşecek Dünya Turnuvasına davet almışlardı.

Öğrencilerimizin WSC  yolculuğundaki bir sonraki durağı 21-27 Temmuz 2018’de Barcelona’da gerçekleşen “World Scholar’s Cup Dünya Turnuvası” oldu.

İngilizce Öğretmenleri Sevda Semoğlu rehberliğinde  Fen Lisesinden Elifsu Cerban, Talya Pekdoğan, Beril Şahin, Beyza Koşar; Anadolu Lisesinden Zehra Yasemin Akbay ve Sıla Temelgünzeki’nin  okulumuzu temsil ettiği turnuvada öğrencilerimiz madalya koleksiyonlarına yenilerini eklediler.

Turnuva boyunca gösterdikleri performans ile münazara ve bilgi yarışması bölümlerinde yedi madalya ile ödüllendirilen öğrencilerimiz, 57 ülkeden katılımcıların yer aldığı turnuvada farklı kültürleri tanıma ve kendi kültürleri ile ilgili paylaşımda bulunma şansını yakaladılar. Dali Müzesi, Park Güell ve La Sagrada Familia ziyaretleri ile bulundukları şehri yakından tanımayı da ihmal etmediler.Etiketler