2 Ekim 2020
Haberler
Uzaktan Eğitimde Omurga Sağlığının Önemi

Uzaktan Eğitimde Omurga Sağlığının Önemi

Uzaktan eğitim sürecinde çevrim içi derslere katılan öğrencilerimizin omurga sağlığını korumanın önemine dikkat çekmek için 1 Ekim Perşembe günü Beden Eğitimi Zümremiz tarafından planlanan konferans çevrim içi olarak gerçekleşti. 2015 yılında Fen Lisemizden mezun ettiğimiz Fizyoterapist Nisa Nur Tokmak’ın konuşmacı olarak katıldığı konferansın konusu “Uzaktan Eğitimde Çocuklarımızın Omurga Sağlığını Nasıl Koruyacağız?” idi.

Çocuklarımızın eve kapandığı dersleri de dahil olmak üzere sosyalleşme ihtiyaçlarını bile  bilgisayar, tablet  ve cep telefonlarıyla karşıladıkları pandemi döneminde daha da önemli hale gelen omurga sağlığını korumanın yollarını anlatan Nisa Nur Tokmak, bilgisayar karşında doğru oturma pozisyonları, tablet ve cep telefonu kullanımlarında doğru baş ve boyun pozisyonunun nasıl olması gerektiğini görseller üzerinden aktardı.

Veli sorularının da yanıtlandığı sunumda ideal omurga postürünün nasıl oluşturulup korunacağına v bu pandemi dönemin getirdiği zorluklardan biri olan hareketsizliğin yapılacak basit ama etkili egzersizlerle nasıl aşılabileceğine ilişkin örnek video  sunumları paylaşıldı.

Nisa Nur Tokmak’ın hazırladığı örnek egzersiz videoları için tıklayınız.

https://www.instagram.com/p/CF1ZuDunIy8/?igshid=1oniyvln3ba41

 

 Etiketler