1 Eylül 2020
Haberler
“Uzaktan Eğitim, Yakından Destek” ve “Ortaokulda (Pandemide) Veli Olma” Çevrim İçi Seminerleri Yapıldı

“Uzaktan Eğitim, Yakından Destek” ve “Ortaokulda (Pandemide) Veli Olma” Çevrim İçi Seminerleri Yapıldı

Ortaokul Rehberlik Öğretmenimiz Azize Yıldızhan tarafından 5 ve 6. sınıf velilerimize çevrim içi seminerler verildi. 31 Ağustos Pazartesi günü 5. sınıf velilerimize “Ortaokulda (Pandemide) Veli Olmak”; 1 Eylül Salı günü de 6. sınıf velilerimize “Uzaktan Eğitim, Yakından Destek” başlıklarında çevrim içi seminer veren Yıldızhan, 5. sınıf velilerimize ayrıca ergenlik dönemi özelliklerine de yer verdiği sunumlarında uzaktan eğitim süreci değerlendirildi.

Yeni eğitim dönemi hazırlıkları kapsamında Pandemi Acil Durum Eylem Komisyonunun kurularak tüm öğretmen ve çalışanlara hijyen eğitimlerinin verildiği anlatıldı. Müfredatın uzaktan eğitime adapte edilmesi ve okulun teknolojik donanımlarına yapılan ilavelerden söz edildi.

Pandemi döneminde öğrencilerin duygusal ve psikososyal sağlamlığı başlıklarına da yer verilen sunumda, velilerimize bu süreci yönetmede ve  bu dönemde çocuklarına nasıl destek olabileceklerine dair bilgi paylaşımında bulunuldu.

Okulumuz rehberlik servisi olarak belirli aralıklarla öğrenci ve velilerle gerçekleştirilen çevrim içi sohbetlerin, bireysel görüşmelerin çocuklarımızın öğretim sürecine uyum ve sosyal ve duygusal gelişimleri için uygulanmaya devam edeceği aktarıldı.Etiketler