6 Nisan 2022
Haberler
Urla Yakın Çevre Gezisi

Urla Yakın Çevre Gezisi

Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimiz, Sosyal Bilimler Zümremizin planladığı Urla yakın çevre gezisi kapsamında 1 Nisan 2022 Cuma günü Ege Ormancılık Araştırma Enstitüsü’nü, Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi’ni ve Urla Sanat Sokağı’nı ziyaret ettiler.

Gezinin ilk durağı Ege Ormancılık Araştırma Enstitüsü’ydü. Dr. Mustafa Batur ormanlarımız hakkında genel bilgiler verdi.  Dr. H. Handan Öner ekosistem ve ekoloji konusunda bilgilendirme yaptı ve Çevre Yüksek Mühendisi Arzu Yücel sürdürülebilir çevre için bireylerin katı atık miktarlarını azaltmalarının ve tekrar tekrar kullanılabilen ürünlere yönelmenin önemine vurgu yaptı. Öğrencilerimiz yapılan sunumları ve bilgilendirmeleri heyecanla takip ettiler. Kahoot uygulaması yardımıyla orman, ekosistem gibi konulardaki ön bilgilerini sınadılar. Daha sonra Enstitü çevresinde belirlenen yürüyüş güzergâhında mevcut Akdeniz ekosistemine ait türler hakkında bilgiler aldıkları arazi gezini tamamladılar.

Gezinin ikinci durağı Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi’ne geçildi. Müze görevlilerinden Hülya Katıksız tarafından yapılan bilgilendirmeyi öğrencilerimiz dikkatle dinlediler. Son olarak da Urla Sanat Sokağı’nı gezdiler.

Anadolu 11A, 11B, 11C ve 11D sınıflarından 37 kişilik sabah grubuna Tarih Öğretmenimiz Nabi İnanır ile Müzik Öğretmenimiz Oktay Öztürk, Anadolu 11E sınıfı ile Fen Lisesi F11A ve F11B sınıflarından oluşan 25 kişilik öğle grubuna ise Tarih Öğretmenimiz Nabi İnanır ile Münibe Tural rehberlik etti. Öğrencilerimiz bu gezi ile yaşadıkları kenti daha yakından tanıdı. Yakın çevrelerindeki tarihi ve kültür değerlerle ilgili farkındalıklarını geliştirdiler.

 Etiketler