Umut Vadeden MEV’li Genç Dehalar

Umut Vadeden MEV’li Genç Dehalar

Gelecekten Gelenler Bilim ve Teknoloji Derneği tarafından düzenlenen Umut Vadeden Genç Dehalar Proje Yarışmasında Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizin hazırladığı iki proje finale kalan 100 proje içinde yer aldı.

Üreten gençlerden oluşan, bilim dilini konuşan bir neslin yetişmesine destek olmak amacıyla düzenlenen yarışmaya Biyoloji Öğretmenleri Sibel Hıdır rehberliğinde Anadolu Lisesi öğrencilerimizden Yorum Akdan ve Nazlı Pilavcı hazırladıkları “Yeni Nesil Fonksiyonel Gıda-Probiyotikli İzmir Gevreği” ve  Fen Lisesi öğrencilerimiz Emine Gençkurt ile Yağmur Kafalı “Whitaferin-A Ekstratıın A 549 Akciğer Kanseri Üzerine Etkilerinin Araştırılması” konulu projeleriyle katıldı.

Öğrencilerimiz, mansiyon, genç girişimci patent ödülü ve bilişim tv özel ödüllerini kazandı. Öğrencilerimiz için asıl büyük ödül ise projelerinin eğitim bursu olarak geri dönmesi oldu.

Öğrencileri kutlayan Okulu Müdürü Tülay Yazgan öğrencilere başarı belgelerini öğretmenleri Sibel Hıdır ile birlikte takdim etti.Etiketler