Uluslararası MUN Konferansında En İyi Delege ve Mansiyon Ödülü  MEV Güzelbahçe’nin

Uluslararası MUN Konferansında En İyi Delege ve Mansiyon Ödülü MEV Güzelbahçe’nin

MEV MUN Kulübü Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizden Kuzey Erdoğan, Özgür Abacıoğlu, Yağmur Önel ve Damla İncebıyık,  MUN Kulübü Öğretmenleri Burcu Altıntas rehberliğinde 5-7 Kasım 2021 tarihinde, Yunanistan’ın Patras şehrinde bulunan Arsakeia Tositseia Lisesinin çevirim içi olarak düzenlediği “Uluslararası ATSMUN  Konferansı”na katıldılar.

Konferansta, öğrencilerimizden Yağmur Önel “Best Delegate-En İyi Delege” ve Özgür Abacıoğlu “Honorable Mention – Mansiyon ” ödülüne layık görüldü.

Kuzey Erdoğan ve Özgür Abacıoğlu, COPUOS – Birleşmiş Milletler Dış Uzayın Barışçıl Amaçlarla Kullanımı Komitesinde  Mısır ve Endonezya ‘yı temsil ettiği konferansta, “Robotlara Karşı İnsanlar; Kim Uzayı Keşfetmeli? – Uzay Araştırmaları için Uluslararası Yasal Çerçeve” konularında araştırma yaparak münazaralarda bulundu. Yağmur Önel, UNEP – Birleşmiş Milletler Çevre Programı Komitesinde Senegal’i “Gezegeni Kurtarmak için Mikroplar ve Nanoteknoloji –  Teknolojinin Sürdürülebilir Kalkınmaya Katkısı” konularında ülkemizi temsil etti.

Damla İncebıyık ise Social Humanitarian Committee (SOCHUM) – Sosyal, İnsani ve Kültürel Komitede delege olarak yer alarak çalışma ortamlarında şiddet ve cinsel istismarın ortadan kaldırılması ile salgınlar sırasında insan hakları ihlalleriyle mücadele konularında çalışmalar yaptı. Tüm öğrencilerimiz, gündem maddeleri doğrultusunda önerilerini ve fikirlerini dile getirerek ve uluslararası bir platformda farklı ülkelerden katılan pek çok lise öğrencisi ile beraber münazaralarda bulunma ve ortak çözüm önerileri getirme fırsatı elde ettiler.

Uluslararası bir konferansta münazaralarda bulunan öğrencilerimiz, küresel sorunlara çözüm getirmeye çalışırken bir yandan da İngilizce dil yeterliliklerini geliştirme olanağı elde ettiler. Geleceğin yöneticileri olacak gençlerimizi uluslararası bir organizasyonda okulumuzu ve ulusumuzu başarıyla temsil ettikleri için kutluyoruz.Etiketler