15 Haziran 2021
Haberler
“Uluslararası Gauss Matematik Yarışması”nda Derece Alan Öğrencilerimize Belgeleri Verildi

“Uluslararası Gauss Matematik Yarışması”nda Derece Alan Öğrencilerimize Belgeleri Verildi

Kanada Waterloo Üniversitesinin Alman kökenli ünlü matematikçi bilim insanı Carl Friedrich Gauss anısını yaşatmak için düzenlediği “Uluslararası Gauss Matematik Yarışması”na  8. sınıf öğrencilerimiz katıldı.

Hedefi öğrencilerin matematik problemi çözme ve analitik düşünme becerilerini geliştirmek olan ve  İngilizce olarak uygulanan sınavda öğrencilerimizden Elif Sude Felah ve Ezgi Haciyanlı birinci olarak üstün başarı sertifikası almaya hak kazandı.

Öğrencilerimizin hem İngilizce bilgilerini ve hem de uluslararası platformda matematik düzeylerini ölçen yarışmada Ege Özdağ ve Zeynep Duru Adıvar  yüzde 25’lik dilime girerek başarı sertifikasıyla ödüllendirildi.

Yarışmaya katılarak okulumuzu temsil eden Turçin Tulca Konyalı, Zümra Yeğin, Ela Men, Nehir Akyazı, Bora Akyazı, Duru Yavuzkasap,  Erim Etike, Nehir Uyar, Yağız İlhan ve Ela Ayşe Sopacı da katılım belgesi almaya hak kazandı.

Öğrencilerimiz için okulumuzda düzenlenen mini sertifika törenin de Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, öğrencilerini tebrik ederek belgelerini verdi. “Pandemiyle birlikte sınav yılınız olan bu süreçte tüm zorlukların üstesinden geldiniz. Derslerinizin yanı sıra katıldığınız uluslararası yarışmalarla da hedefinizi de hep büyüttünüz. Sizlerle gurur duyuyorum. Öğretmenlerinize ve anne babalarınıza da teşekkürlerimi iletiyorum. Lise sıralarında elde edeceğimiz daha nice başarılarınızı alkışlamayı diliyorum.” dedi.

 Etiketler