2 Haziran 2021
Haberler
Türkiye Şampiyonu Vex Robotik Takımımız Ödüllerini Aldı

Türkiye Şampiyonu Vex Robotik Takımımız Ödüllerini Aldı

Türkiye çapında düzenlenen “23 Nisan Vex Robotik Turnuvası”nda Türkiye birincisi olan İlkokul MEVCODERS_VR takımımız için 2 Haziran Çarşamba günü okul bahçemizde tören düzenlendi.
Bilgisayar Öğretmenleri Gözde Özbüyük mentörlüğünde çalışan MEVCODERS_VR takımı öğrencilerimiz Kayra Erdoğan, Çınar Sevgili, Ali Ege Bozkurt, Bartu Bayraklı, Maya Becan ve Zeynep Ada Çinetçi madalyalarını, başarı belgeleri ile MEV Ödül Yönetmeliği çerçevesinde hak ettikleri kitap hediye çeklerini Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer’den aldılar.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı ile İZELMAN A.Ş. iş birliğinde ve EducatHUB ortaklığında gerçekleştirilen yarışmada  robotlarını mercan resiflerini temizleme göreviyle kodlayan öğrencilerimiz, 423 takım arasından birinci olmuştu.
Törende, “HUBCup Scratch Turnuvası”na katılarak finale kalan öğrencilerimiz Selim Kalyoncu, Bedir Çınar Batmaz ve Çağan Sonbudak’a da belgeleri takdim edildi.
Öğrencilerinin başarısını tebrik eden Zorluer, “Uzaktan eğitim sürecinde çevrim içi derslerinizi takip etmenizin yanı sıra böyle önemli organizasyonlara da ciddiyetle hazırlanmanızı çok değerli buluyorum. Hepinizi tek tek tebrik ediyor, başarınızda önemli katkısı olan öğretmeninize ve değerli anne babalarınıza da teşekkür ediyorum.” dedi.


Etiketler