8 Haziran 2021
Haberler
TEDMUN Konferansında “En İyi Delege”, “Seçkin Delege” ve “Mansiyon” Ödülleri MEVMUN’un

TEDMUN Konferansında “En İyi Delege”, “Seçkin Delege” ve “Mansiyon” Ödülleri MEVMUN’un

MEVMUN Kulübü Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizden Kuzey Erdoğan, Özgür Abacıoğlu, Ceylin Çınar ve Elif Şanlıtürk, MUN Kulübü Öğretmenleri Burcu Altıntas rehberliğinde 5-7 Haziran 2021 tarihlerinde  TED Ankara Kolejinin çevirim içi olarak düzenlediği TEDMUN konferansına katıldılar.

Konferansta öğrencilerimizden Özgür Abacıoğlu “Honorable Mention – Mansiyon” ödülüne, Ceylin Çınar “Outstanding Delegate Award – Seçkin Delege” ve Kuzey Erdoğan ise “Best Delegate – En İyi Delege” ödülüne layık görüldü. MEV MUN Kulübü öğrencilerimiz,  toplumsal sorunlara duyarlılıkları, bilgiye ulaşma ve yabancı dilde kendilerini çok iyi ifade edebilme yeterlilikleri ile göz doldurdular.

Kuzey Erdoğan ve Özgür Abacıoğlu’nun Kolombiya ve Arjantin’i temsilen katıldıkları ECOSOC (Economic and Social Council – Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi) gündem maddeleri arasında  Amazon yağmur ormanlarının doğal kaynaklarının sömürülmesinin engellenmesi ve Venezuela’da hiper enflasyondan sonra yaşam kalitesini iyileştirmek için önlemler alınması yer alıyordu.

Ceylin Çınar ise WHO (World Health Organization- Dünya Sağlık Örgütü ) Kanada delegesi olarak yasa dışı uyuşturucu üretimi ve sahteciliğe karşı önlem alınması, dünya çapında aşı üretimi ve dağıtımı ile sağlık ekipmanlarının dağıtımı konularını ele alarak münazaralarda bulundu.

Elif Şanlıtürk ise SOCHUM (Social, Humanitarian and Cultural- Sosyal, İnsani ve Kültürel Komite) Hindistan delegesi olarak (ABD’ye özel bir vurgu ile) dünyada ırkçılığın artması ile çocuk haklarının korunması konularında çalışmalar yaparak, yenilikçi çözüm önerileri getirdi.

Dünya sorunlarını algılarken ve çözüm getirmeye çalışırken hem İngilizce dil yeterliliklerini geliştiren hem de geleceğin yöneticileri olarak bu tür organizasyonlarda deneyim kazanan ve bizleri gururlandıran MEVMUN Kulübü öğrencilerimizi kutluyoruz.

 Etiketler