3 Kasım 2017
Haberler
Sosyal Sorumluluk Projelerinin Yaşam Motivasyonuna Etkisi

Sosyal Sorumluluk Projelerinin Yaşam Motivasyonuna Etkisi

Anadolu ve fen lisesi 10 ve 11. sınıf öğrencilerimize İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetici Prof. Dr. Gökhan Akbulut tarafından “Sosyal Sorumluluk Projelerinin Yaşam Motivasyonuna Etkisi” konulu bir seminer verildi.

Okulumuz Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Zümresi tarafından düzenlenen etkinlikte kendi meslek hayatında karşılaştığı deneyimlerden örnekler veren sosyal sorumluluk projelerinde görev almanın insanın yaşam motivasyonuna olumlu yönde etkilerde bulunduğunu aktaran Akbulut, iyilik dediğimiz başka insanların hayatına yaptığımız kendimizce ufak sayılabilecek katkıların bulaşıcı olduğundan söz etti. İyiliklerin daha çok insan tarafından bilinmesinde bir sakınca olmadığını aksine bu hayatta burnumuza sokulduğu gibi sadece kötü olay ve kişilerin değil de  iyi insanlar ve iyiliklerin de haber değeri taşıdığını görmek ve göstermek gerektiğinin önemine işaret etti.

Öğrencilere kişisel gelişim kitapları okumaları yerine bilim adamlarının başarı hikayelerini okumalarını tavsiye eden Prof. Dr. Gökhan Akbulut, “Hızla değişen dünyaya ayak uydurmak elbette önemlidir. Ancak bunu yaparken insan olmanın gerektirdiği karşılıksız iyilik yapma, yardımlaşma, sevgi ve empati gibi değerleri de görmezden gelmek insanlığın çok önemli kaybıdır.” dedi.

Akbulut’a teşekkür belgesini Okulu Müdürü Tülay Yazgan ve  teşekkür çiçeğini Koor. Psikolojik Danışman Nazan Eryürek takdim etti.

 Etiketler