9 Ocak 2018
Haberler
Sınavlar Geçicidir, Kalıcı Olan Sizsiniz!

Sınavlar Geçicidir, Kalıcı Olan Sizsiniz!

Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından Anadolu ve fen lisesi 11 ve 12. sınıf öğrencilerimize yönelik düzenlenen motivasyon seminerleri kapsamında  Okan Üniversitesi Eğitim Kurumları Tanıtım Müdürü Servet Gülsün Şirin tarafından “Sınavdır Geçer” adlı konferans gerçekleştirildi.

8 Ocak Pazartesi günü gerçekleşen konferansta gençlerin zamanlarını planlamada sorun yaşadığını belirten Şirin, “Ders çalışmak için masaya oturduğunuzda sizi çeldiren o derse odaklanmaktan sizi uzaklaştıran çok neden var. Cep telefonlarınızı bu çeldiriciler listesinin üst sıralarına koyabiliriz. Ders çalışmak istemiyorsanız etrafınızdaki çeldiricilerin sayısını kendiniz farkında olmadan çoğaltırsınız. Asıl yapmanız gereken ‘Ben kimim?’ ve ‘Ne yapmak istiyorum?’ sorularını kendinize yöneltmeniz ve bu sorulara samimi yanıtlar bulmanızdır.” dedi.

Sözlerine şöyle devam etti:

“Söylenecek hiçbir söz insanın kendine söyleyeceğin sözden daha değerli değildir. Kendinizi doğru değerlendirin. Kendinizi kabul edin. Farkındalık ve kabul ediş çok önemlidir. Ne olmak ve ne yapmak istediğinize karar verin. İnsanın 18 yaşındayken bu soruyla ilgili kafasında bir soru işareti yoksa oturup bir kez daha düşünmeli. Yapamayacağınız şeylerin yapabileceğiniz şeylerin önüne geçmesine izin vermeyin.”

 Servet Gülsün Şirin son olarak “Hayal kırıklıklarınız tabii ki olacak ama vazgeçmeyin. Kendinizi çok dipte hissedebilirsiniz. Oranın kıymetini bilin orası büyük sıçrayışlar yapmak için en uygun yerdir.  Ben fizik bilmem, kimya bilmem, beni buradan başka şehre göndermezler gibi kendinizle ilgili önyargılarınızı kırın.” diye konuştu. Okan Üniversitesi hakkında da bilgi veren Şirin, “Bu hayatta herkes başarılı olmak istiyor. Önemli olan fark yaratabilmektir. Biz sizlere iyi imkanlar sunmak için çalışıyoruz. Size yabancı dil değil, yabancı diller öğretmeyen, iş dünyası ile bağlantıları olmayan, yeni kapılar açmanızda size yardımcı olmayan, çok iyi bir akademik kadrosu olmayan bir üniversiteyi asla tercih etmeyin.” dedi.

Okan Üniversitesi tanıtım filmi izlendi. Şirin’e teşekkür belgesini ve çiçeğini Okul Müdürü Tülay Yazgan ve Koordinatör Psikolojik Danışman Nazan Eryürek takdim etti.Etiketler