28 Eylül 2021
Haberler
 Rehberlik Servisimiz Her Sınıf Düzeyinde Öğrencilerimize Ulaştı

 Rehberlik Servisimiz Her Sınıf Düzeyinde Öğrencilerimize Ulaştı

Anadolu ve Fen Lisesi Rehberlik Servisimiz okullarımızın açıldığı ilk haftadan itibaren tüm sınıf düzeylerindeki öğrencilerimizle ihtiyaçlar doğrultusunda önemli görüşmeler yaptılar. Uzun bir aranın ardından okullarına dönen öğrencilerimize, rehberlik servisinin yıl içinde yapacağı tüm çalışmalarla ilgili bilgi aktaran öğretmenlerimiz, bu genel bilgilendirmenin ardından her sınıf düzeyinde farklı konu başlıklarıyla öğrencilerimizle bir araya geldiler.

Lise yaşamına yeni başlayan 9. sınıf öğrencilerimizle beşerli  gruplar oluşturarak “Tanışma ve Motivasyon” görüşmeleri yapıldı.  10. sınıf öğrencilerimizle  “Hedef Belirleme” görüşmeleri gerçekleştiren öğretmenlerimiz,   “11. Sınıflarımıza,  11 Taktik”  adlı sunumla  11. sınıf öğrencilerimize ulaştılar. 11. sınıfın neden önemli olduğu ve bu dönemi nasıl daha verimli geçirebilecekleri ile ilgili önerilerde bulundular.

Sınav maratonunda son düzlüğü koşan 12. sınıf öğrencilerimizle de motivasyon ve YKS ile ilgili bilgilendirme amaçlı grup görüşmeleri gerçekleştiren rehber öğretmenlerimiz, sürece odaklanmanın önemine vurgu yaptılar.  Planlı çalışma sürekliliği göstermenin başarıya ulaşmada çok önemli bir etken olduğunu belirttiler. Genel olarak derslere aktif katılım göstermenin, dikkati güçlü tutmak için not alarak dinlemenin gerekliliğine işaret ettiler.  Kitap okumayı yaşamsal bir ihtiyaç haline getiren öğrencilerin sınav başarısının arttığını belirten rehber öğretmenlerimiz, ihtiyaç duydukları her an öğrencilerimizin yanı başında olduklarını da hatırlattılar.

 Etiketler