16 Nisan 2018
Haberler
R.E.D. Soruyor: Kan Grubunuzu Hala Öğrenemediniz mi?

R.E.D. Soruyor: Kan Grubunuzu Hala Öğrenemediniz mi?

Okulumuz F11A sınıfı öğrencilerinden Ekin Karya Köse, Ece Çakaloğlu, Sıla Bozkurt, Zeynep Elverdi, Sude Kurt, Cemre Saygın ve Buğrahan Aydemir R.E.D;  (Reliable Elegant Desingns) adını taşıyan bir Genç Başarı şirketi kurdular. Bu çalışma kapsamında  “Kan grubunuzu hala öğrenmediniz mi?” sloganı ile önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attılar.

Genç Başarı Eğitim Vakfı ve İzmir Kalkınma Ajansı ortaklığı ile lise öğrencilerine yönelik düzenlenen şirket programına da katılarak okulumuzu en iyi şekilde temsil eden öğrencilerimiz,   Kızılay Kulübü ile işbirliği yaparak Türk Kızılay Kan Merkezi ile ortaklaşa bir seminer düzenlediler. Üzerinde kan gruplarının yazılı olduğu bileklikler hazırlayarak satışa sunan öğrencilerimiz,  elde ettikleri miktarın önemli bir kısmını Türk Kızılay’ına bağışlamayı hedefliyor.

Kanın hayati önemine dikkat çekmek, kan bağışını teşvik etmek amacıyla kurdukları  R.E.D. Genç Başarı Şirketiyle, İzmir bölgesi yarı finaline katılmaya hak kazanarak 14 Nisan Cumartesi günü Mavibahçe AVM’de  gerçekleşen  yarı finallerde okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizin bu anlamlı çabasını takdir eden Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan “Yola çıkışınız çok anlamlı. ‘Hayat kurtarmak senin kanın da var.’ sloganı ile  sadece arkadaş çevrenizde değil,  veli ve öğretmenler de dahil olmak üzere tüm okul düzeyinde önemli bir  farkındalık yarattınız.  Bu tür sosyal sorumluluk projelerinde öğrencilerimin çabasını görmek beni çok mutlu ediyor.” dedi.  Öğrencilerimizi tek tek tebrik ederek  başarı belgelerini verdi.Etiketler