18 Ağustos 2021
Haberler
Pandemide Öğretmen Olmak

Pandemide Öğretmen Olmak

“MEV Koleji Ağustos Dönemi Mesleki Çalışma Programı” kapsamında Anadolu ve Fen Lisesi Müdürümüz Tülay Yazgan’ın hazırladığı “Ters – Yüz Sınıf Modeli” seminerine katılan öğretmenlerimiz, edindikleri Pecha Kucha tekniğiyle, “Pandemide Öğretmen Olmak” konulu sunum hazırladılar.

Bir içeriğin 20 saniyelik 20 görselle toplam 6 dakika 40 saniyede etkin bir şekilde bir topluluğa sunulmasını amaçlayan Pecha Kucha tekniği ile hazırladıkları sunumlarını, 18 Ağustos 2021 tarihinde  “Ters – Yüz Sınıf Modelinde Bir Uygulama – Pecha-Kucha Tekniği” seminerinde paylaştılar.

Süre kısıtlılığı nedeniyle Anadolu ve Fen Lisesi Müdürümüz Tülay Yazgan’ın kura yöntemi ile belirlediği öğretmenlerimiz pandemi koşullarının kendi hayatlarında yarattığı değişikliği yansıttılar. Öğrenme ortamı farklılığının hem duygusal boyutta hem de farklı yöntem ve uygulama keşifleri boyutunda neleri değiştirdiğini çok güzel özetlediler. Seminer sonunda Yazgan, pandemide okul yöneticisi olmanın kendi hayatında meydana getirdiği değişikliği de esprili bir üslupla anlattı. Özenle hazırladıkları paylaşımları için tüm öğretmenlere teşekkür etti.

Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer de bu anlamlı semineri hazırlayan ve Yazgan’a teşekkür belgesi takdim etti.  “Pandemi süreci, getirdiği  tüm zorluklarının yanı sıra MEV Koleji ailesinin değerli üyelerinin işbirliği ve zorluklarla mücadele gücünü de ortaya koydu. Bugün burada izlediğimiz tüm sunumlar duyguda ve hedefte ortak bir aile olduğumuzun resmidir. Bildiğimiz bu gerçeğin tekrar görünür olmasına vesile olduğu için okul müdürümüze ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 Etiketler