3 Eylül 2021
Haberler
Ortaokulumuzun İki Projesi TÜBİTAK Türkiye Üçüncüsü Oldu

Ortaokulumuzun İki Projesi TÜBİTAK Türkiye Üçüncüsü Oldu

Türkçe ve Yazılım alanlarındaki projeleriyle “TÜBİTAK Ege Bölge Yarışmaları”ndan birincilikle çıkarak finale kalan öğrencilerimiz, başarılarını Türkiye üçüncülüğü derecesiyle taçlandırdı.

Bilgisayar Öğretmenimiz Müge Tufan’ın rehberliğinde 8. sınıf öğrencilerimizden Elif Sude Felah ve Ezgi Haciyanlı’nın “Fiiller İle Türkçe Gezegenine Uzaktan Eğitim Yolculuğu” konulu projesi ile 8. sınıf öğrencilerimizden Turçin Tulca Konyalı ve Hasan Mert Hıdır’ın “Görme Engelli Çocuklarda Öz Değerlerin Geliştirilmesine Yönelik Yardımcı Model Tasarımı” konulu projeleri çevrim içi gerçekleşen finaller sonrasında uzun süreli yoğun çalışmalarının karşılığını Türkiye üçüncülüğü derecesiyle aldı.

Ortaokul öğrencilerini temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı’nca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ve Yazılım alanlarında düzenlenen yarışmanın finallerinde 155 farklı okuldan toplam 204 proje yarıştı.

Yeni eğitim öğretim yılının başarılarla dolu geçeceğine olan inancımızı perçinleyen TÜBİTAK Türkiye üçüncülüğü derecesini elde eden öğrencileriyle gurur duyduğunu belirten Okul Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer, “Aklı ve bilimi rehber edinen okulumuzda bu başarıya imza atan öğrencilerimi ve onlara rehber olan öğretmenimizi tebrik ediyorum. Çocuklarımızın eğitim hayatları boyunca daha nice başarılara ulaşmasını diliyorum.” dedi.

Öğrencilerimiz, 18-20 Ekim 2021 tarihleri arasında Trabzon’da düzenlenecek törenle ödüllerini alacak.Etiketler