1 Eylül 2021
Haberler
Okul Öncesi ve 1. Sınıf Velilerimiz Uyum Haftası Kapsamında Bilgilendirme Toplantılarına Katıldı

Okul Öncesi ve 1. Sınıf Velilerimiz Uyum Haftası Kapsamında Bilgilendirme Toplantılarına Katıldı

Uyum söz konusu olduğunda en az öğrencilerimiz kadar velilerimizin de kurumumuzun iç işleyişini daha yakından tanımalarını önemsiyoruz. Bu kapsamda Okul öncesi ve 1. sınıf velilerimiz  1 Eylül 2021 tarihinde  Okul öncesi 1 ve 2. sınıf öğrencilerimizden sorumlu  Müdür Başyardımcımız Tuna Boztaş’tan okul işleyişi hakkında idari bilgilendirme aldılar. Boztaş, velilerimize okulumuzdaki akademik yaşam, sosyal etkinlikler, zaman çizelgesi, sağlık hizmetleri, yemekhane hizmetleri, devam devamsızlık  konularında bilgi aktardı. Pandemi sürecinde okulumuzun aldığı önlemlerle ilgili bilgi verdi.

Öğretmen ve veli işbirliğinin önemini vurgulayan Boztaş, “Sizin en kıymetli varlıklarınız, şimdi bizim de en kıymetlilerimiz. Çocuklarımızı yetiştirirken sizin desteğinizin biz öğretmen ve idareciler çok büyük değeri var. Umarız sağlıklı ve başarılı geçecek bir eğitim öğretim yılını birlikte karşılarız.” dedi. Velilerimizin işleyişle ilgili tüm sorularını yanıtladı.

Okul öncesi, 1 ve 2. Sınıflar Rehberlik Öğretmenimiz Ece Özkızılcık da “Pandemide Okullu Olmak” konulu seminerinde ilkokul sürecinde velilerimizi nelerin beklediği konusunda ipuçları verdi. “Her çocuğun temel ihtiyacı sevgi ve şefkattir. Kendini güven içinde hissetmeye, bağımsızlığa ve ilgiye ihtiyacı vardır. Pandemi ile ilgili tüm tedbirleri alarak başlayacağımız okullu olma sürecinde çocuğumuzun bu ihtiyaçları daha da belirgin hale gelecek.  Onların tatlı okul heyecanını paylaşalım. Çocuklarımıza  yalnız olmadığını hissettirelim ki bu okula uyum süreçleri daha kısa sürede tamamlasın.” dedi. Velilerimizin süreçle ilgili sorularını yanıtladı.

 Etiketler