6 Eylül 2022
Haberler
Okul Öncesi 1. Sınıf Velilerine İngilizce Eğitimimiz Anlatıldı

Okul Öncesi 1. Sınıf Velilerine İngilizce Eğitimimiz Anlatıldı

Okula uyum veli konferansları kapsamında okul öncesi ve 1. sınıf velilerimize 6 Eylül 2022 Salı günü  konferans salonumuzda Yabancı Diller Zümre Başkanımız Özlem Gönen tarafından okulumuzun İngilizce dil eğitimi konusunda bilgi verildi. 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren uygulamaya  başladığımız Cambridge Eğitim Programı hakkında bilgi verildi.

Öğrenci ve velilerden beklentilerin de aktarıldığı seminerde ders içi işleyişin nasıl olduğu anlatıldı.  Veli, öğrenci ve öğretmen arasındaki iletişim ve işbirliğinin önemine değinildi. Okutulacak ders kitapları ve online programlar hakkında bilgi verildi. Okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimizin dil eğitiminde önceliğin dersi sevmesi olduğunun altı çizildi. Öğrencinin zevkle katılacağı, işbirliği yapacağı ve özgüvenini geliştirmeye dönük yıl içinde uygulanan sınıf içi ve sınıf dışı etkinlik ve projelerden söz edildi. Velilerin haftalık bilgilendirme mektuplarıyla çocuklarımızın öğrenme süreçlerinden  haberdar edildiği aktarıldı.

Konferansta okul öncesi ve 1. sınıflar düzeyinde derse girecek İngilizce öğretmenlerimiz de kendilerini tanıttılar.  Özlem Gönen, “Cambridge müfredat programı ile öğrencilerimizin uluslararası düzeyde eğitim görmelerini sağlayarak onları 21. yy becerileri ile donatacağız. Sağlıklı ve başarılarla dolu, velilerimizle işbirliği içinde çocuklarımızı yarınlara taşıyacağımız güzel bir eğitim öğretim yılı diliyorum. ” dedi.

 

 Etiketler