7 Kasım 2016
Haberler
Okul Öğrenci Meclisinden Anlamlı Ziyaret

Okul Öğrenci Meclisinden Anlamlı Ziyaret

Demokratik yaşamın bir parçası olan seçme, seçilme, oy kullanma ve sandık kurullarında yer alma gibi kavramları okul sıralarında okul öğrenci meclisi seçimleriyle yaşayarak öğrenen ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz, sandık başına gittiler ve kendilerini temsil edecek grupları oylarıyla belirlediler. 

Seçimler sonucunda ortaokulda “MEV’in Aydınlık Geleceği”; ilkokulda ise “MEV’in Geleceği” adlı gruplar temsil sorumluluğunu üstlendiler. Ortaokulda Okul Meclisi Başkanı Atakan Tezcan, Başkan Yardımcısı Emre Şimşek oldu. İlkokulda ise Okul Öğrenci Meclisi Başkanlığı görevini Ceylin Sayan, Başkan Yardımcılığı görevini ise Yağız Ali Yıldırım üstlendi. 

Okul Öğrenci Meclisi öğrencileri, Rehber Öğretmenleri Cansu Aruk ve Didem Tekeli ile birlikte Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer’i odasında ziyaret etti. Öğrencilerine çikolata ikram eden, öğrencileri dinleyen, gerçekleştirmeyi istedikleri öğrencilerin yararına olacak projeler ile ilgili destek vermeye hazır oluğunu belirten Zorluer, “Temsili demokrasinin birebir örneğini yaşayarak oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında etkin görev alan öğrencilerimizle, çalışmalarını büyük bir ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi kutluyorum.  Verimli bir yıl geçirmelerini diliyorum.” dedi.

 

 Etiketler