2 Mart 2022
Haberler
Öğretmenlerimize “Yaratıcılık” Konulu Seminer Verildi

Öğretmenlerimize “Yaratıcılık” Konulu Seminer Verildi

Rehberlik Servisimizin düzenlediği “Hizmet içi Eğitim Seminerleri” kapsamında öğretmenlerimiz,  28 Şubat 2022 tarihinde “Yaratıcılık” konulu seminere katıldılar.

Psikolojik Danışmanımız Azize Yıldızhan’ın verdiği seminerde  21. yüzyılın en popüler becerilerinden yaratıcılık konusunda farkındalık yaratıldı.  Yaratıcı düşünmenin önemini çeşitli uygulamalarla destekleyerek anlatıldığı seminerde yaratıcılığı etkileyen biyolojik, psikolojik, sosyolojik durum ve süreçlerle ilgili güncel araştırmalar ışığında önemli bilgiler paylaşıldı.

Her yaratıcı fikrin bir problemle ortaya çıktığının altını çizen Yıldızhan, çeşitliliğin yaratıcı düşünmeyi etkilediğini, çevremizdeki insanların ve uğraş alanlarımızın çeşitliliğinin yaratıcı düşünmeyi olumlu etkilediğini belirtti.  “Geleneksel bilginin ve kuralların esiri olmayan çocuk ve gençlerimizi yaratıcı düşünce anlamında geliştirmekte biz yetişkinlerin sorumluluğu büyüktür. Çocuklarımızın düşüncelerini korkmadan gururla açıklayabilecekleri ortamlar hazırlamak, onlara düşüncelerini söylemeleri için destek olmak ve ödüllendirmek onların gelişimi için çok önemlidir.” dedi.Etiketler