7 Mart 2021
Haberler
Öğrencilerimiz “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” Sunumuna Katıldı

Öğrencilerimiz “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi” Sunumuna Katıldı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin ülkemizde genç nesillerin erken yaşta spor kültürü edinmelerini hedefleyen “Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi”nin çevrim içi sunumu 5 Mart Cuma günü 5. sınıf öğrencilerimizle buluştu.

Proje Koordinatörü Sibel Yazgan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen sunumda tüm insani değerleri içinde barındıran sporun ne kadar derinlikli bir uğraş olduğu video sunumlarla anlatıldı. Olimpiyat tarihçesine yer verilen sunumda sporun dostluğu, kardeşliği, sevgiyi, azmi, cesareti besleyen başarmanın getirdiği tüm hazları yaşatan yönü vurgulandı. Bunun yanı sıra kaybetmenin getirdiği hüznün de önemli bir kazanım olduğunun altı çizildi.

Türkiye çapında şimdiye kadar 2 milyonun üzerinde öğrenciye ulaşan, çeşitli videolar, çizgi filmler, küçük yarışmalar ve renkli görseller eşliğinde spor kültürü, olimpiyat ve fairplay ruhunu aşılamayı amaçlayan sunumda, Güreş dalında Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonlukları olan  Milli Sporcumuz Taha Akgül, öğrencilerimizin sorularını yanıtladı.

 

 Etiketler