11 Mayıs 2021
Haberler
Öğrencilerimiz METU-EUROSIMA 21 Konferansındaydı

Öğrencilerimiz METU-EUROSIMA 21 Konferansındaydı

MEV MUN Kulübü Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizden Kuzey Erdoğan, Özgür Abacıoğlu, Yağmur Önel ve Ceylin Çınar MUN Kulübü Öğretmenleri Burcu Altıntas rehberliğinde 7-9 Mayıs 2021 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesinin çevirim içi olarak düzenlediği METU-EUROSIMA 21 konferansına katıldılar.

Kuzey Erdoğan’ın Finlandiya’yı, Özgür Abacıoğlu’nun Hollanda’yı temsil ettiği konferansta öğrencilerimiz Avrupa Komisyonunun düzenleme önerisi kapsamında 2050’ye kadar iklim tarafsızlığına ulaşma misyonunun bir parçası olarak Avrupa iklim kanununu nasıl tasarlayacağı hakkında görüşlerini dile getirdiler.  Öğrencilerimiz ayrıca Avrupa Birliğinde asgari ücretin yeterli olup olmadığı konusunda görüşlerini ifade ettiler.

Ceylin Çınar ve Yağmur Önel ise METU-EUROSIMA 21 konferansına, Avrupa Parlamentosundaki Finlandiya ve İspanya yerel partilerinden üyeler olarak katkı verdiler.  Öğrencilerimiz, Avrupa Parlamentosu üyelerini temsilen  Greens-European Free Alliance ve European United Left , Nordic Green Left partilerine atanarak gündem maddeleri doğrultusunda önerilerini ve fikirlerini dile getirdiler.

Konferansta Özgür Abacıoğlu “Honorable Mention – Mansiyon ” ödülüne layık görüldü. Dünya sorunlarını algılarken ve çözüm getirmeye çalışırken hem İngilizce dil yeterliliklerini geliştiren hem de  geleceğin yöneticileri olarak bu tür organizasyonlarda deneyim kazanan MEVMUN Kulübü öğrencilerimizi kutluyoruz.Etiketler