27 Ocak 2021
Haberler
Öğrencilerimiz Can Saç ve Nehir Uyar TÜBİTAK Katılım Belgelerini Aldı

Öğrencilerimiz Can Saç ve Nehir Uyar TÜBİTAK Katılım Belgelerini Aldı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması”nda jüri değerlendirmesini geçerek  TÜBİTAK 2020 Bölge finallerinde okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimiz Can Saç ve Nehir Uyar’ın TÜBİTAK katılım belgeleri velileri İlknur Saç ve Serap Uyar’a Okul Koordinatör Müdürü Murat Zorluer tarafından verildi. 

Öğrencilerimizin proje danışman öğretmenleri Fen Bilgisi Zümre Başkanımız Elif Kardağlı ve Matematik Öğretmenimiz Seven Mutlu Uğulu için TÜBİTAK’tan gönderilen teşekkür belgeleri verildi.

TÜBİTAK 2020 Bölge Finalleri”nde okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizden  Can Saç,  Biyoloji branşında “Mikroorganizmalara Farklı Dalga Boylarının Etkisi” konulu proje; Nehir Uyar ise “Coronavirus (2019-nCoV) Yayılımının Epidemiyolojik SIR (Susceptible-Infectious-Recovered) Modeli ile Çözümlenmesi” konulu projesiyle okulumuz temsil etmişti. 

İki öğrencimizi ve onlara rehberlik eden öğretmenleri kutlayan MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları  Koordinatör Müdürü Murat Zorluer, “Öğrencilerimiz bilimsel veriler ışığında yol almanın değerini ve önemini bu yaşlarda öğreniyor.  Bilimin yol göstericiliğini tercih eden bireyler olarak öğretmenleri rehberliğinde MEV çatısı altında daha birçok başarıya imza atacaklarına inanıyorum.” dedi.Etiketler