Öğrencilerimiz, BEKO Satranç Turnuvası ve Minikler Satranç İl Birinciliği Müsabakalarına Katıldı

Öğrencilerimiz, BEKO Satranç Turnuvası ve Minikler Satranç İl Birinciliği Müsabakalarına Katıldı

İSEM (İzmir Satranç Eğitim Merkezi) tarafından organize edilen BEKO 16. Satranç Şöleni, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde İzmir Kültür Park 1 nolu holde gerçekleşti. Yedi tur üzerinden oynanan turnuvaya okulumuz küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzere üç farklı kategoride Satranç Öğretmenimiz Oğuz Cem Akın rehberliğinde katıldı.

Gençler kategorisinde fen lisesi öğrencilerimiz Berke Çınar, Ege Can Meriç, Ege Pelindağ ve Uktu Kesikkulak yarıştı. 50 okul arasından 21. sırayı aldılar.

Yıldızlar kategorisinde ortaokul öğrencilerimiz Onur Candar, Demir Kiracıoğlu, Ceylin Çınar ve Ersan Kayra Çilingir yarıştı. 91 okul arasından  3. ile eş puan alarak 5. oldular. Yıldız takımı öğrencilerimize  pazar günü düzenlenen ödül töreninde kupa ve madalya takdimi yapıldı.

Küçükler kategorisinde ilkokul öğrencilerimiz, Mehmet İlaslan, Deniz Murat Görüş, Mert Tiyanşan ve Mustafa Dinç yarıştı. Öğrencilerimiz 91 okul arasından 6. ile eş puan alarak averajla 14. sırayı aldılar.

Hasan Sağlam Öğretmenevinde 5-6-7-8 Haziran 2017 tarihlerinde  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İzmir Federasyon Temsilciliği tarafından düzenlenen Okul Sporları Satranç İl Birinciliği Minikler Müsabakaları’na üç erkek, iki kız takımı ile en yoğun katılımı okulumuz yaptı.  Öğrencilerimiz eğitim öğretim yılının son haftasında satrançla dopdolu dört gün geçirdiler.Etiketler