22 Şubat 2024
Haberler
My Magical Word Box

My Magical Word Box

1. sınıf öğrencilerimiz, Global English dersinde My Magical Word Box (Sihirli Kelime Kutusu) adlı sınıf içi kelime çalışması etkinliği gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz öncelikle birbirinden güzel  kendi tasarımları olan kelime kutularını hazırlayarak nasıl kullanacaklarını öğrendiler.

Belirlenen kelimelerin yanında sınıf içi beyin fırtınası gerçekleştirerek olmazsa olmaz kelimeler ile yeni öğrendikleri kelimeleri resimleyerek sihirli kutularının içine attılar. Bu etkinlik ile birlikte ‘idiom’ (deyim) kavramı ile de tanışan öğrencilerimiz, haftanın deyimi olarak ‘A Piece of Cake!’ deyimini öğrendiler.  Her hafta bir yeni deyim öğrenecek öğrencilerimiz,  gönüllerince hazırladıkları el emeği kutuları ders araç gereci olarak kullanıp öğrendikleri her yeni kelime ve deyimi sihirli kelime kutusuna atacaklar.

My Magical Word Box ders içi etkinliği her hafta bir ders saati yapılmaya devam yapılmaya devam edecek, böylelikle öğrencilerimiz dönem boyunca öğrenecekleri kelimeleri ve deyimleri içselleştirerek kelime haznelerini daha da geliştirecekler.

 

 Etiketler