2 Temmuz 2021
Haberler
Mezunlarımızı “Kep Giyme ve Diploma Töreni” ile Uğurladık

Mezunlarımızı “Kep Giyme ve Diploma Töreni” ile Uğurladık

Anadolu Lisemizin 28, Fen Lisemizin 24. dönem mezunlarını 1 Temmuz Perşembe günü okul bahçemizde düzenlediğimiz “Kep Giyme ve Diploma Töreni” ile uğurladık.

Törende MEV Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar, MEV Koleji Özel Güzelbahçe Okulları Koordinatör Müdürü Murat Zorluer ve MEV Koleji Özel Güzelbahçe Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, velilerimiz ve öğretmenlerimiz gençlerimizin mezuniyet sevincine ortak oldu.

12. sınıf öğrencilerimizin 10. Yıl Nutku eşliğinde topluca merdivenlere yerleştikten sonra saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan töreni Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerimiz Ayşe Bıçakçı ve İbrahim Dündar sundu.

Törende Anadolu Lisesi mezunları adına konuşmayı Sude Nur Şenel,  Fen Lisesi mezunları adına Çağıl Öztaş yaptı. Gençlerimiz konuşmalarında yetişmelerinde büyük emekleri olan ailelerine öğretmenlerine ve okul idarecilerine teşekkür ettiler.

Öğrencilerden sonra söz alan Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, törenin haklı gururunu yaşayan  öğrencilerini tebrik etti. Pırıl pırıl gençlerin yetişmesinde emeği bulunan öğretmenlerimize, velilerimize ve Milli Eğitim Vakfının değerli yöneticilerine teşekkür etti.

Öğrencilerine seslenen Yazgan, “Büyük bir dönüşümden geçtiğimiz bu süreçteki belirsizlikler sizlerde kaygı ve endişe yaratmış olabilir. Bu farklılıklar nedeniyle gelecekle ilgili güvensiz hissetmiş olabilirsiniz. İşte tam bu noktada, aslında sizden önceki nesillerden eksiğinizin değil fazlalığınızın olduğunu hatırlatmak isterim. Bu yaşadığınız deneyimin, bahsedilen o meşhur geleceğe sizi nasıl da hazırladığını fark etmenizi ve size kazandıklarına sevinmenizi dilerim. Aldığınız eğitim, sahip olduğunuz sağlam kişilik ve değerlerle bu süreçten güçlenerek ve büyüyerek çıkacağınıza eminim. Sizlere iyi insan olabilme yolunda doğru kararları alabildiğiniz, mutlu bir yaşam yolculuğu diliyor, sizleri Atatürk gençleri olarak milletimize kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

MEV Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar da yaptığı konuşmasında mezunlara seslendi. “Sizleri Türk milletini çağdaş uygarlığın saygın ve seçkin bir ortağı, onurlu bir üyesi yapmaya çalışacak, kalbi ve kafası insan, vatan, millet, bayrak, Atatürk sevgisi ve  saygısıyla dolu, ahlaklı, hoşgörülü, sorumluluk sahibi, anlayışlı, sabırlı, erdemli karakterler olarak yetiştirmeye gayret ettik. İyi insan, iyi yurttaş ve iyi bir meslek sahibi olmanızı temenni ediyorum. Sizleri en iyi dileklerimle kutluyorum. Sağlık ve başarılar dileklerimle gözlerinden öpüyorum. Yolunuz açık, bahtınız güzel olsun.” dedi.

Okulu ilk üç dereceyle bitiren öğrencilerin açıklandığı törende Fen Lisesinden Meltem Rüya Emekçi birinci, Eylül Ercan ikinci, Mahmut Özgür Kızıl ve Sude Demet Çabuk üçüncü oldu. Anadolu Lisesinden ise Melisa Özkul birinci, Sude Demirer ikinci, Lara Gül üçüncü oldu.

Okul birincileri isimlerini anı kütüğüne isimlerini MEV Denetim Kurulu Başkanı Aydın Özyar ve okul müdürleri ile birlikte çaktılar.

Tören, mezunlarımızın okul merdivenlerinde sıralanması, kep atmaları ve birlikte söyledikleri veda şarkılarıyla sona erdi.

 

 Etiketler