16 Mart 2021
Haberler
MEVMUN Kulübü Öğrencilerimiz Bogaziçi MUN Konferansına Katıldı

MEVMUN Kulübü Öğrencilerimiz Bogaziçi MUN Konferansına Katıldı

MEV MUN Kulübü Fen Lisesi öğrencilerimizden Zehra Öztufan, Emir Semoğlu, İbrahim Eren Erdoğan ve Ceylin Çınar, 12-13-14 Mart 2021 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesinin düzenlediği Boğaziçi MUN konferansına katıldı.
İbrahim Eren Erdoğan, US House – Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisinde meclis üyesi Cori Bush’ı temsilen yer aldı. Öğrencimiz, komitede ABD’de ve tüm dünyada mevcut olan sağlık sistemi ve siyaset konularında iyileştirme çalışmalarına farklı fikirler sunarak katkı sağladı. Emir Semoğlu’nun Norveç’i, Zehra Öztufan’ın Portekiz’i ve Ceylin Çınar’ın Hollanda’yı  temsilen delege olarak katıldıkları ECOSOC  komitesinde ise  öğrencilerimiz teknolojik ve yenilikçi yöntemlerin uygulanmasıyla ülkelerin ekonomik üretkenlik seviyesini geliştirmeyi amaçlayan çalışmalarda yer alarak farklı çözüm önerileri dile getirdiler.
Öğrencilerimiz verilen gündem maddeleri doğrultusunda sağlam bir ön hazırlık yaparak katıldıkları komitelerde dünya meselelerini tartışıp yaratıcı ve yenilikçi çözüm önerilerinde bulundular. Konferansa katılıp emek harcayan öğrencilerimizi göstermiş oldukları aktif çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.Etiketler