27 Mayıs 2024
Haberler
MEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Temel, Uluslararası Gauss Matematik Yarışması’nda Derece Alan Öğrencilerimizi Tebrik Etti

MEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Temel, Uluslararası Gauss Matematik Yarışması’nda Derece Alan Öğrencilerimizi Tebrik Etti

MEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Temel, Kanada Waterloo Üniversitesinin düzenlediği Sınav Danışman Öğretmeni Özlem Yemenici Bilgin koordinasyonunda okulumuzda uygulanan Uluslararası Gauss Matematik Yarışması’na katılarak okulumuzu başarıyla temsil eden 8. sınıf öğrencilerimizle bir araya geldi.  Matematik Zümre Başkanı Murat Fehmi Özsoy,  öğrencilerimizin elde ettiği başarılarla ilgili bilgi verdi.

Hedefi öğrencilerin matematik problemi çözme ve analitik düşünme becerilerini geliştirmek olan ve İngilizce olarak uygulanan sınavda 8. sınıf öğrencilerimizden  Deniz Vural birinci olarak üstün başarı belgesi hak kazandı.

Öğrencilerimizden Artun Aydın, Mehmet Mirza Erçelik, Özge İzmir Kurt, Eymen Yafes İnce, Ayşe Nil Çetin, Tuna Arcan ve Lara Yavuz sınavda yüzde yirmi beşlik dilime girerek başarı belgesi; Ali Aras Kaleli, Peri Zeynep Güler, Doruk Öztenekeci, Asım Dora Gülpınar,  Deniz Gençol, Hakan Mutlu, Demir Çakıcı, Ali Osman Aydın, Levent Palaz, Ayşem Saba Güler, Demir Özbaşbuğ, İlkem Bilgin, Melis Yurdusev ve Beril Uğur katılım belgesi aldı.

Öğrencilerimizi tek tek tebrik ederek belgelerini veren MEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Temel, “Hedefinizi belirleyerek bu hedefe yılmadan ilerleyin. Gayretiniz ne kadar yoğun olursa belirlediğiniz hedeflere ulaşmanız da o ölçüde kolay olacaktır. Sizlerle gurur duyuyor ve sizleri yetiştiren öğretmenlerinize de teşekkür ediyorum.” dedi.

 Etiketler