MEV Star Takımımız “Muhteşem Fikir” Ödülünü Aldı

MEV Star Takımımız “Muhteşem Fikir” Ödülünü Aldı

Çocukları erken yaşta STEM (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) ile tanıştırmak amacıyla tasarlanmış olan bir program olan “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor-FIRST LEGO League Jr.” etkinliğinde MEV Star takımımız “Muhteşem Fikir” ödülünü aldı.

4-A sınıfından Ada Karabulut, Can Yüce, Uras Meral, Eliz Ekin  Nebioğlu, 4-C sınıfından Mete Çok,  4-E sınıfından Emir Arda Sevim, Fen ve Teknoloji Öğretmenimiz Senem Civleko Şahin, Sınıf Öğretmenimiz Öznur Güçlü ve Bilgisayar Öğretmenimiz Gözde Özbüyük rehberliğinde çevre dostu bir bina tasarladılar.

MEV Star takımı öğrencilerimiz, yeni şehrin mühendisleri olarak  “Boomtown Build” sezon teması kapsamında çevre dostu bina tasarlayarak çevrim içi platformda düzenlenen etkinliğe katıldılar. Öğrencilerimiz, güneş paneli ve rüzgar türbini olan, yeşil çatılı, su geri dönüşümü ve yağmur suyu depolama gibi sistemleri içinde barındıran sürdürülebilir bir yaşamı odak noktasına alan projelerini 26 Aralık Cumartesi günü çevrim içi sundular.

Proje sunumu ve tasarladıkları hareketli bina modeli ile göz dolduran ekibimiz, “Muhteşem Fikir” ödülünü almaya hak kazandı.

 Etiketler