3 Mayıs 2021
Haberler
MEV MUN Kulübümüz HASMUN Konferansına Katıldı

MEV MUN Kulübümüz HASMUN Konferansına Katıldı

MEV MUN Kulübü Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizden Kuzey Erdoğan, Aleyna Gençkurt, Özgür Abacıoğlu ve Ceylin Çınar, MUN Kulüp Öğretmenleri Burcu Altıntas rehberliğinde 30 Nisan – 2 Mayıs 2021 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesinin çevirim içi olarak düzenlediği HASMUN konferansına katıldılar.

Organizasyonda öğrencimiz Kuzey Erdoğan UNOOSA (The United Nations Office For Outer Space Affairs-Birleşmiş Milletler Uzay İşleri Ofisi) Komitesinde, dış uzayın özelleştirilmesi sorunu ile uzay araştırma programlarının uluslararası iş birliği ve politikaları konularında çalışma yaptı.

Öğrencilerimizden Ceylin Çınar, Romanya’dan Klaus Lohannis’i,  Özgür Abacıoğlu da Avusturya’dan Sebastian Kurz’u temsilen European Council (Avrupa Devlet ve Hükümet Başkanları Konseyi) üyeleri arasında yer alarak Covid 19 için bir çerçeve oluşturulması ve bunun AB üzerindeki olası etkileri konularında oturuma katkıda bulundular.

Öğrencimiz Aleyna Gençkurt ise UN WOMEN komitesinde (Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi) Lübnan’ı temsilen kadına yönelik aile içi şiddetin ortadan kaldırılması ile kadınların eşitliğinin güçlendirilmesi gibi güncel konularda çalışmalarda bulundu.

Öğrencilerimiz, ciddi bir ön hazırlık yaparak katıldıkları oturumlarda sorunlara farklı çözüm önerileri getirdiler.
Konferansta  Kuzey Erdoğan “Outstanding Delegate Award -Seçkin Delege” ve Özgür Abacıoğlu “Honorable Mention – Mansiyon ” ödüllerine layık görüldüler.  Katıldıkları toplantılarda okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimizi kutluyoruz.

 

 Etiketler