MEV Bilginleri Yale’den Başarıyla Dönüyor

MEV Bilginleri Yale’den Başarıyla Dönüyor

Prag’da gerçekleşen Word Scholar’s Cup Dünya Turnuvasında elde ettikleri başarıyla okulumuza Yale vizesi alan öğrencilerimiz Nehir Küçük, Naz Terzibaşıoğlu ve Kaan Kırbay’dan oluşan WSC takımımız, İngilizce Zümre Başkanı Özlem Gönen rehberliğinde önemli bir başarıya imza attılar.

Junior kategorisinde Türkiye’den katılan tek okul olma gururunu da yaşadığımız turnuvada öğrencimiz Nehir Küçük, “Writing” ve “School Top Scholar” dallarında olmak üzere iki madalya aldı. Turnuva kapsamında öğrencilerimiz gelecek hedeflerini belirlemede önemli duraklar olan Yale ve Harvard Üniversiteleri ile Massachusetts Teknoloji Enstitüsünü gezdiler.

2007 yılından bu yana  geleceğin lideri olacak öğrencilere global bir ortam yaratmak, öğrencilerin güçlü  alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamak amacıyla dünyada kırktan fazla ülkede düzenlenen Word Scholar’s Cup Turnuvasının finali, Yale Üniversitesinde 18-21 Kasım 2016 tarihleri arasında gerçekleşti. Dünyanın dört kıtasından binin üzerinde öğrencinin yarıştığı  şampiyonlar turnuvasında  öğrencilerimiz hem İngilizce dil yeterlilikleri hem yaşıtları ve yetişkinlerle kurdukları olumlu iletişimle özel öğrenciler olduklarını hissettirdiler. Ülkemizi ve okulumuzu başarıyla temsil ettiler.Etiketler