19 Ekim 2020
Haberler
Liseli Oldum, Aklımda Deli Sorular

Liseli Oldum, Aklımda Deli Sorular

Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıf öğrenci ve velilerimize oryantasyon çalışmaları kapsamında 16 Ekim Cuma günü “Liseli Oldum, Aklımda Deli Sorular”  adlı bilgilendirme sunumu yapıldı.

Çevrim içi olarak gerçekleştirilen sunumum açış konuşmasında Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, “Her yıl aramıza yeni katılan öğrencilerimizin ve velilerimizin doğru ve eksiksiz bilgilendirilmesine özen gösteriyoruz. Ortak noktamız bizlere emanet ettiğiniz çocuklarınız. Velilerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın başarısı ve mutluluğu için çalışmayı hedefliyoruz. Umarız kısa zamanda öğrencilerimizle buluşuruz. Hepimiz için sağlıklı ve verimli bir yıl olmasını diliyorum.” dedi.

Anadolu Lisesi 9 ve 10. sınıflar Müdür Yardımcısı Nabi İnanır, 9. sınıf olmanın ne anlama geldiğini açıklayarak başladığı sunumda 9. sınıfın,  8. sınıftan ders yükü, ödev yükü, sınav sayısı olarak daha fazla olduğunu belirtti. Ders seçimlerinin nasıl yapıldığı ve sınıfların nasıl oluşturulduğu hakkında bilgi verdi. Çevrim içi eğitimde ve çevrim içi eğitim bittiğinde okulda öğrencilerin uyması gereken kurallar ve devamsızlık durumlarında sürecin nasıl işlediği konularına değindi. Anadolu Lisesi 11-12. sınıflar Müdür Yardımcısı Gürsel Demir, ödül ve disiplin yönetmeliği hakkında velilerimize ve öğrencilerimize bilgi aktardı.

 Etiketler