Lise WSC Takımımız Dünya Turnuvasına Katılmaya Hak Kazandı

Anadolu ve Fen Lisesi öğrencilerimizden oluşan WSC Takımlarımız, 9-10 Ocak 2016 tarihlerinden Özel SEV Ortaokulunda düzenlenen World Scholar’s Cup Bilgi Yarışmasında okulumuzu başarıyla temsil ettiler. 21 öğrencimizin katıldığı turnuvada 7 takım halinde yarışan lise öğrencilerimiz 61 madalya ve bir kupa kazandı.

Sadece İzmir’den değil İstanbul ve Antalya gibi Türkiye’nin farklı illerinin yanı sıra uluslararası katılıma da açık olan 250 öğrencinin 80 takım halinde yarıştığı turnuvada, öğrencilerimiz genel kültür ve İngilizce dil yeterlilikleriyle haziran ayında Bangkonk’ta düzenlenecek dünya turnuvasına senior kategorisinde katılmaya hak kazandılar.

Öğrencilerimiz haziran ayındaki dünya turnuvasında da aynı başarıyı gösterirlerse kasım ayında Yale Üniversitesinde düzenlenecek Şampiyonlar Turnuvasına katılmaya hak kazanacaklar.

İngilizce Öğretmenlerimiz Okşan Ocaktürk ve Sevda Semoğlu rehberliğinde çalışan öğrencilerimiz Ataberk Kıykım, Eren Özbulgan, Berke Kaan Öncel, Cemre Saygın, Zeynep Kafalı, Ekin Karya Köse, Hazar Şahin, Zeynep Elverdi, Damla Aras, Ceyda Arabacıoğulları, Bora Erdincikli, Dilara Fersah, Ece Çakaloğlu, Sude Kurt, Erdem çalış, Utku Kesikkulak, Ece Temel, Atakan Timal Ciğerim, Can Pekcan, Tuana Çetinkaya ve Şafak Esin’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.Etiketler