2 Haziran 2023
Haberler
Lise Türkçe Tiyatro Kulübü Öğrencilerimizden Muhteşem Performans

Lise Türkçe Tiyatro Kulübü Öğrencilerimizden Muhteşem Performans

Lise Türkçe Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz, Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı, Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Başkanımız Ayşe Nevin Mercan’ın yönettiği “Entrikalı Dolap Komedisi” adlı oyunu 1 Haziran 2023 Perşembe günü okulumuz konferans salonunda başarıyla sahnelediler. Velilerimiz, öğrenci ve öğretmenlerimizin keyifle izlediği oyunda Türkçe Tiyatro Kulübü öğrencilerimizin sahne performansı büyük alkış aldı.

Her insanın doğasında bulunan iyilik ve kötülük kavramlarının melek ve şeytan olarak karşımıza çıktığı ve evde bulunan bir elbise dolabının etrafında nasıl dolaplar döndüğünü anlatan oyun güldürdüğü kadar düşündürdü. Oyun sonunda öğrencilerini izlemekten büyük keyif aldığını belirten Tülay Yazgan, “Tiyatroyla ilgilenen bir insan olarak sahnede bir saat içinde keyifle izlediğimiz bu oyunun hazırlık aşamalarının ne kadar yorucu ve emek gerektirdiğini biliyorum. O nedenle gençlerimizin ne kadar önemli bir şeyi başardığını bildiğim için onları yürekten tebrik ediyorum. Oyunun yönetmenliğini üstlenen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Ayşe Nevin Mercan’a emekleri için çok teşekkür ediyorum.” dedi. Öğrencilerimize başarı belgelerini verdi.

Oyunda görev alan öğrencilerimiz: Sarp Külekçi, Elif Çatak, Rüzgar Atalay, Gülse Esentürk, Nisa Öztürkci, Eylül Kutluay, Ada Atik, Eylül Ilgaz, Ecem Eser Atalay, Tuna Kayalı, Deniz Eren Uluçay

 

 Etiketler