24 Şubat 2017
Haberler
Lise Seçimi Hayat Başarınızı Etkiliyor

Lise Seçimi Hayat Başarınızı Etkiliyor

8. sınıflarımıza 23 Şubat Perşembe günü “Lisemi Seçiyorum” etkinliğinin birinci ayağı olan lise seçiminin öneminin anlatıldığı bir sunum yapıldı. Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, ortaöğretime geçiş yapacak, TEOG sınavına girecek öğrencilerimize Anadolu ve Fen Lisesinin 9,10,11 ve 12. sınıflarında okutulan ortak ve seçmeli dersler hakkında bilgi verdi. Anadolu ve Fen Lisesi müfredatındaki farklılıkları anlattı. Öğrencilerin lise seçimi sırasında yaptıkları genel yanılgılardan söz eden Yazgan, “Öncelikle özel bir lise mi yoksa devlet lisesi tercihi mi yapacağınızı belirlemeniz gerekir. Tercihiniz devlet lisesi ise tercih dönemi beklemek zorundasınız. Ancak tercihiniz özel bir lise ise bu kez de Anadolu mu yoksa Fen Lisesi tercihi mi yapacağınız konusunda doğru karar vermelisiniz. Biz bu yıl geçmiş yıllardan farklı olarak Anadolu Lisemize de OYP puanıyla öğrenci alacağız. Anadolu Lisemizde üç, Fen Lisemizde iki sınıf açacağız. Sınıflarımızın mevcudu da 24’ü geçmeyecek.” dedi. Anadolu ve Fen Lisesi mezunlarımızın şimdi bulundukları konumlarla ilgili görsellerin paylaşıldığı sunumda okulumuzun sunduğu burs seçenekleri hakkında bilgi verildi. Müdür Yardımcısı Nabi İnanır da hazırladığı sunumda TEOG sınavına girecek öğrencilere başarının birincil kaynağının öğrencinin kendi motivasyonu olduğunu belirtti. Kanada eğitim programı ve okulda uygulanan etkinlikler konusunda bilgi verdi. Geçtiğimiz yıllarda 8. sınıftan mezun olarak MEV Kolejinin Anadolu ve Fen Lisesi kısmını  seçen öğrencilerimizin oranları ve geçen yıl iki lisenin üniversite kazanma başarıları ile ilgili bilgi verdi.

Son olarak “Biz sevgiyi temel alan, her öğrencinin farklı bir değer olduğunu kabul eden bir okuluz. Nerede sevgi varsa orada başarı ve mutluluk da vardır.” diyen okul yöneticileri öğrencilere TEOG sınavında ve 4 Mart Cumartesi günü  girecekleri bursluluk  sınavında başarılar diledirler.

“Lisemi Seçiyorum” etkinliğinin 8. sınıf velilerini ilgilendiren bölümü de 4 Mart 2017 Cumartesi günü okulumuz konferans salonunda 10:15’de gerçekleşecek.Etiketler