15 Mart 2021
Haberler
Lise Aday Velilerimize Çevrim içi Seminer Verildi

Lise Aday Velilerimize Çevrim içi Seminer Verildi

12 Mart 2021 Cuma günü Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan ve Müdür Yardımcısı Nabi İnanır tarafından lisemizi tanımak isteyen veli adaylarına “Kariyer Basamaklarında Lise Seçimi ve Ailenin Rolü” konulu çevrim içi seminer verildi.
Çocukları için en doğru ve en iyi eğitim olanaklarını araştıran veli adaylarının aklında belirebilecek birçok soruya yanıt verebilmek amacıyla düzenlenen çevrim içi seminerde pandeminin getirdiği olağanüstü şartlarda anne baba olarak okul seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu.
Seminerde öğrencileri bekleyen uzaktan eğitim şartları, değişen durumlara uyum sağlama becerileri ile meslek seçimlerinin temelinin atıldığı liseden itibaren belirecek gelecek kurgularına ilişkin paylaşımda bulunuldu.
Aile olarak bu süreçte çocuklarımızın hayatının sorumluluğunu almak yerine eşlik etmenin, onlar adına karar vermek yerine çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini objektif olarak değerlendirmenin, olumlu iletişim kurup devamını sağlamanın önemine değinildi.
Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıflarımızda okutulan ortak ve seçmeli dersler hakkında bilgi verildi. Anadolu ve Fen Lisesi müfredatındaki farklılıklar anlatıldı. Okulumuzun sunduğu farklı burs olanaklarından söz edildi.
Okulumuzda uygulanan bilimsel çalışmalar, destekleyici akademik çalışmalar, Kanada eğitim programı, kulüp faaliyetleri hakkında bilgi verildi.
Seminerin sonunda okulumuzun her öğrenciyi farklı bir değer olarak kabul ettiği, içinde karşılıklı sevgi ve saygı temelinde öğrencilere kendi yollarını çizmeleri için yol gösteren birçok değerli öğretmenin bulunduğu bir kurum olduğunun altı çizildi.


Etiketler