4 Aralık 2020
Haberler
LGS Yolculuğunda Veli Olmak

LGS Yolculuğunda Veli Olmak

Rehber Öğretmenimiz Cansu Baran, 2 Aralık Salı günü 8. sınıf öğrenci velilerimizle “LGS Yolculuğunda Veli Olmak” konulu çevrim içi seminerde buluştu.

İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarının ve yakın bir zaman öncesinde yaşadığımız depremin  biz yetişkinlerde olduğu kadar çocuklarımızda da önemli izler bıraktığı anlatıldı.

Mart ayından itibaren çevrim içi öğrenme sürecini takip eden, eve rağmen çalışmak zorunda kalan, çevrim içi sınav ve kaynak yoğunluğuyla baş başa olan çocuklarımızın içinde bulunduğu koşullar ortaya kondu. Gerginlik yaratan tüm bu koşulların yanı sıra ergenlik döneminde olan çocuklarımızın bu süreci nasıl daha iyi yönetebileceklerine ilişkin tavsiyelerde bulunuldu.

Baran, velilerimize de çocuklarımız böylesine özel birden fazla koşulla mücadele ederken onlara  sevginizi hissettirmek için her fırsatı değerlendirin, nasihat ve kızmanın işe yaramadığını hatırlayın, fazla eleştirmekten kaçının önerilerinde bulundu.

Sınavla öğrenci alan liselerin türleri, soru sayısı ve sınav süresi, hangi dersten kaç soru sorulacağı ve soruların katsayıları hakkında bilgi verdi.

Seminere katılan 8. sınıflar Müdür Yardımcısı Yunus Otaklı, LGS ana başlığında bu yıl birçok kez 8. sınıf öğrenci ve velilerimizle bir araya geleceklerini belirtti.

 Etiketler