LEGOHEROES Takımımız FLL Turnuvası Robot Tasarım İkincilik Ödülünü Aldı

LEGOHEROES Takımımız FLL Turnuvası Robot Tasarım İkincilik Ödülünü Aldı

Bilim Kahramanları Buluşuyor / FIRST LEGO League Challenge 18. 2021- 2022 CARGO CONNECT Sezonu Türkiye Turnuvaları 5-6 Mart 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Ortaokul öğrencilerimizden oluşan LEGOHEROES takımımız, 14 ilden 54 takımın katıldığı turnuvada robot tasarım dalında ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Bu yıl ‘CARGO CONNECT’ temasını ele alan turnuvada öğrencilerimiz, dört dalda okulumuzu başarıyla temsil etti.  Yenilikçi proje dalında öğrencilerimiz, lojistik alanında araştırmaları takip ettiler. Konunun uzmanlarından görüş aldılar. Lojistik sektöründe karşılaşılan sorunları öğrenip çözüm üretmeye çalıştılar.  Sektörün en temel sorunlarından biri olan dijitalleşmeye uygun olarak ‘LOJİSTİĞİN AMOZONUNU TASARLADIK’ diyerek ‘BIGSELL’ adlı lojistik büyük satış dijital platformunu oluşturdular.

Robot tasarımında ise “Doğru bakış açısıyla her şey mümkün” sloganıyla yola çıkarak robot inşa etmeye başladılar. Jüri karşısına sağlam, dayanıklı ve ergonomik bir tasarım ile çıktılar. Öğrencilerimizin çabaları bu dalda ikincilik olarak geri döndü.  Öz değerler kategorisinde takım ruhu, arkadaşça rekabet, kazan-kazan ile birlikten kuvvet doğar ilkelerinden ödün vermediklerini  jüri üyelerine kanıtladılar.  Robot performans maçlarında ise planladıkları tüm görevleri başarıyla gerçekleştirdiler.

Okul Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer, öğrencilerimize takım koçluğu yaparak destek olan Fen Bilgisi Öğretmenimiz Aslı Eren Otçu ile sunum becerileri konusunda takımımıza destek veren Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel’e, Bilişim Öğretmenimiz Gözde Özbüyük’e ve öğrencilerimizle FLL yarışmaları ile ilgili deneyimlerini paylaşan Fen Lisesi Mezunumuz Egemen Şahin ile eski FLL takım üyelerimiz Kuzey Erdoğan, Çınar Kızılkan ve Yağızali Yıldırım’a teşekkür etti.

Lego Heroes takımında görev alan öğrencilerimiz: Zeynep Kellevezir (8D), Eda Tiryaki (8D), Mehmet Sabri Öncü (8C), Zeynep Doğa Türe (7B), Zeynep Demirel (7A), Zelal Topuz (7B), Güz Karadeniz (7D), Ayça Kaya (6D), Mehmet Kerem Yeğin (6C)Etiketler