20 Ekim 2021
Haberler
Kodu Game ile Hazırladıkları Oyunları Arkadaşlarıyla Paylaştılar

Kodu Game ile Hazırladıkları Oyunları Arkadaşlarıyla Paylaştılar

Herkes için kodlama, dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getirmeyi amaçlayan  9-24 Ekim tarihlerini kapsayan AB Kod Haftası (Code Week) etkinlikleri kapsamında 2. ve 3. sınıf öğrencilerimizden oluşan Bilgisayar ve Kodlama Kulübümüz Kodu Game ile hazırladıkları oyunları  arkadaşlarının beğenisine sundular.

Okulumuzda okul öncesi sınıflarımızdan itibaren verilen bilgisayar ve kodlama dersleri ile  temel bilgileri edinen Bilgisayar ve Kodlama Kulübü öğrencilerimiz, Bilgisayar Öğretmenleri Gözde Özbüyük rehberliğinde hayal güçlerini kullanarak kendi oyun dünyalarını yarattılar.

Görsel programlama diliyle ‘oyun’ geliştirebildikleri, oynayabildikleri ve yaptıkları oyunları arkadaşlarıyla paylaşabildikleri bir yazılım olan Kodu Game’i kullanarak kendi oyunlarını tasarlayan öğrencilerimiz, oyunlarını ilk kez Zeka Oyunları ve Lego Kulübündeki arkadaşlarıyla paylaştılar. Hem kodlama basamaklarını hem de tasarım aşamalarını arkadaşlarına anlatan kulüp öğrencilerimiz, hazırladıkları oyunları arkadaşlarıyla oynayarak kullanıcı deneyimlerini paylaşmalarını istediler.

 

 

 Etiketler