31 Mart 2022
Haberler
“Kitapların Kanatları” Adlı Oyunu Başarıyla Sahnelediler

“Kitapların Kanatları” Adlı Oyunu Başarıyla Sahnelediler

İlkokul Tiyatro Kulübü öğrencilerimiz, “Kitapların Kanatları” adlı oyunu başarıyla sahnelediler. Ali Poyrazoğlu’nun yazdığı, Drama Öğretmenimiz Aysel Güzel’in yönettiği oyunda, 3. sınıf öğrencilerimizden oluşan tiyatro kulübü öğrencilerimiz sahnedeki performanslarıyla alkışı hak ettiler. Öğrencilerimiz, oyunu 29 Mart Salı günü iki ayrı seans halinde arkadaşları, 30 Mart Çarşamba günü de velileri için sahnelediler.

Kitapların sihirli dünyasında yolculuk yapan bir çocuğun okuduğu kitapların kahramanlarıyla birlikte katıldığı maceraların anlatıldığı, kitap okumanın değerinin vurgulandığı oyunda, öğrencilerimiz yetenekleriyle göz doldurdu. Oyun sonunda tiyatronun kendileri için ne ifade ettiğini birer cümle ile ifade eden ve tüm sanatseverlerin Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutlayan öğrencilerimize Okul Koordinatör Müdürümüz Murat Zorluer tarafından başarı belgeleri verildi.

Bu oyunun pandemi nedeniyle uzun bir aranın ardından velilerimizi de konuk ettiğimiz ilk etkinlik olduğunu belirten Zorluer, “Öğrencilerimizin her biri ayrı ayrı alkışı hak etti. Çocuklarımızı  sadece akademik olarak değil, sanatın pek çok alanını da deneyimlemiş sosyal ve iletişim yetenekleri güçlü bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Bu tür etkinlikler de bu amacımıza ulaşmamızda bize yardımcı oluyor. Drama öğretmenimiz ve oyunda görev alan tüm öğrencilerimi kutluyorum.” dedi.

Tiyatroda rol alan öğrencilerimiz: Rüya Ertekin, Duru Sözer, Beril Sıla Öztürk, Öykü Çubukçu, Batuhan Erdoğan Nazcan, Ayris Naz Bayır, Nil Kırışman, Yağmur Kırgız, Aden Faydalı, Nisa Özer, Ege Yılmaz, Defne Oflas, Mina Kılıç

 

 Etiketler