28 Şubat 2022
Haberler
Kids A-Z Platformunda Kazandıkları Yıldızları Temiz Su Kampanyasına Bağışlayacaklar

Kids A-Z Platformunda Kazandıkları Yıldızları Temiz Su Kampanyasına Bağışlayacaklar

İngilizce derslerimizi desteklemek amacıyla kullandığımız Learning A-Z platformunun UNICEF Kid Power ile yaptığı ortaklık sayesinde öğrencilerimiz, emek harcayarak kazandıkları yıldızlarıyla temiz su bağışlayabilecek.

Kids A-Z üzerinden giriş yapan ilkokul öğrencilerimiz ile ortaokul 5. ve 6. sınıf öğrencilerimiz, platformdaki İngilizce okuma parçalarını okuyup metinlerle ilgili soruları yanıtlayarak hem bilgilerini pekiştirecek hem de kazandıkları yıldızları dünyanın pek çok yerinde ihtiyacı olan topluluklara temiz su ulaştırmak için harcayabilecek. Platformu kullanan öğrencilerimiz, hedef yıldız sayısı olan 8 bin yıldıza ulaştıklarında Star Zone sekmesine tıklayarak 10 günlük; 20 bin yıldıza ulaştıklarında ise 1 aylık temiz içme suyu bağışlayabilecek.

Bu etkinlik sayesinde öğrencilerimiz sadece kitap okuyarak bile küresel bir sorunun çözümünde aktif rol alabileceklerini tecrübe edecekler. En çok yıldız bağışlayan sınıfa, dünya çapında 12 milyondan fazla öğrenciyle paylaşılacak bir kitabı Learning A-Z ile yazma fırsatı verilecek. Temiz su kaynakları bulunmayan yaşıtları için hayati önemi olan bir fayda yaratmanın mutluluğunu yaşayacak öğrencilerinizin heyecanını Globed hesaplarını sosyal medya üzerinden etiketleyerek ya da #UNICEFKidPower etiketlerini kullanarak paylaşabilirsiniz.

 Etiketler