8 Mart 2021
Haberler
Kariyer Basamaklarında Lise Seçimi ve Ailenin Rolü

Kariyer Basamaklarında Lise Seçimi ve Ailenin Rolü

8. sınıf öğrenci ve velilerimize 5 Mart 2021 Cuma günü Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan ve Müdür Yardımcısı Nabi İnanır tarafından “Kariyer Basamaklarında Lise Seçimi ve Ailenin Rolü” konulu çevrim içi seminer verildi.

Öğrencilerin kendileri için en doğru mesleğe yönelmelerinde önemli bir etkisi olan lise seçim aşamasında velilerin kendilerine hangi soruları sorması gerektiği ile ilgili bilgi verildi. Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tülay Yazgan, velilerin herhangi bir okulu gidip incelemeden önce  okuldan beklentilerini somutlaştırması gerektiğinin altını çizdi.  Yazgan,  “İyi bir liseden mezun olmak kişinin geleceğinde büyük önem taşır. Lise seçiminde odak noktanız çocuğunuz olsun. Çocuğunuzun ilgi istek ve yeterliliklerini objektif olarak değerlendirin.” tavsiyesinde bulundu.

Sunumda Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıflarında okutulan ortak ve seçmeli dersler hakkında bilgi verildi. Anadolu ve Fen Lisesi müfredatındaki farklılıklar anlatıldı. Okulumuzun sunduğu farklı burs olanaklarından söz edildi. Müdür Yardımcısı Nabi İnanır da  yüksek öğretime yerleşen mezunlarımızın üniversite başarı oranlarını katılımcılarla paylaştı.  Okulumuzda uygulanan bilimsel çalışmalar, destekleyici akademik çalışmalar ile  Kanada eğitim programı ile ilgili bilgi verdi. Sosyal etkinlikler ve kulüp faaliyetleri ile ilgili Anadolu Lisesi Kısa Film Kulübünün hazırladığı kısa film izletildi.

Sunumda okulumuzun her öğrenciyi farklı bir değer olarak kabul ettiği, içinde karşılıklı sevgi ve saygı temelinde öğrencilere kendi yollarını çizmeleri için yol gösteren birçok değerli öğretmenin bulunduğu bir kurum olduğunun altı çizildi.

 Etiketler